2 mln piekarników i lodówek z Wrocławia

13 marca 2017

bsh piekarnikiKoncern BSH (Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH) przy ul. Żmigrodzkiej buduje dwa zakłady – najnowszych modeli lodówek oraz piekarników. Otwarcie fabryk zaplanowano na wrzesień 2017 r.

O szczegółach produkcji, Jarek Ratajczak z wroclaw.pl rozmawia z Konradem Pokutyckim, prezesem zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.oZapraszamy do zapoznania się z wywiadem: http://www.wroclaw.pl/biznes/bosch-siemens-we-wroclawiu-produkcja-piekarnikow-i-lodowek

Budowa dwóch nowych zakładów BSH przy ul. Żmigrodzkiej trwa od marca 2016 r. Dotychczas firma BSH zainwestowała w Polsce ponad 700 mln euro. Obecnie we Wrocławiu przyjęto do pracy już ponad 100 osób. W pierwszej kolejności zatrudnienie w fabrykach znajdują inżynierowie różnych specjalizacji, pracownicy administracji i logistyki, jak również wykwalifikowani pracownicy bezpośrednio związani z procesem produkcji. W sumie, cała wrocławska inwestycja wyniesie ok. 500 mln zł, a pracę znajdzie tam ok. 1000 osób – to dwukrotnie więcej, niż zapowiadano.

Przedstawiciele BSH mówią, że z taśm ich wrocławskich zakładów będzie zjeżdżać rocznie prawie 2 mln urządzeń. Trafią one na polski rynek, ale niemal 90 proc. wyjedzie za granicę. Wrocławskie piekarniki i lodówki BSH będą mogli kupić klienci w Europie Zachodniej, USA, Azji i Australii.

żródło: wroclaw.pl

fot. Tomasz Walków