Globalny partner przemysłu motoryzacyjnego otworzy Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu

9 marca 2017

Um WrocJeszcze w tym roku koncern MAHLE otworzy swój oddział we Wrocławiu. W powstającym Centrum Usług Wspólnych, w którym realizowane będą procesy IT i finansowe, w początkowej fazie projektu zatrudnienie znajdzie 90 osób.

Ta inwestycja to kolejny projekt z branży nowoczesnych usług biznesowych i IT, realizowany przez firmę produkcyjną posiadającą swoje fabryki w bliskim sąsiedztwie Wrocławia. Tym samym grono marek, które doceniły potencjał inwestycyjny regionu – m.in.: Toyota, Wabco, Diehl Controls, Viessmann – powiększyło się o dodatkowego globalnego gracza. Obecność MAHLE we Wrocławiu to dowód na to że miasto nadal ma ogromny potencjał rozwoju - komentuje Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia.

Koncern MAHLE to wiodący, globalny partner rozwoju dla przemysłu motoryzacyjnego, oferujący unikalne rozwiązania w dziedzinie silników, filtracji, elektryki/mechatroniki oraz układów chłodzenia. W Polsce obecny już od lat w Krotoszynie (tuleje, tłoki, zawory) i Ostrowie Wielkopolskim (kompletny asortyment wymienników ciepła i moduły chłodzące). Dążąc do ujednolicenia procesów informatycznych i finansowych grupy, koncern zdecydował się na utworzenie Centrum Usług Wspólnych na Europę. Biuro to będzie miało swoją siedzibę we Wrocławiu w budynku Nicolas Business Center.  

O wyborze Wrocławia na lokalizację nowego SSC, przede wszystkim, zdecydowały wieloletnie pozytywne doświadczenia z wcześniej już wymienionych zakładów w Krotoszynie i Ostrowie (obie fabryki zatrudniają w sumie 5000 pracowników). Kluczowa okazała się również niewielka odległość obu fabryk od stolicy Dolnego Śląska. Natomiast najważniejszym argumentem przemawiąjącym za ulokowaniem inwestycji we Wrocławiu okazał się stabilny i zróżnicowany rynek pracy aglomeracji (dostępność wykwalifikowanych i doświadczonych talentów, władających językami obcymi)

Informacje o firmie MAHLE

MAHLE, będąc jednym z wiodących globalnych partnerów rozwoju branży motoryzacyjnej, jest jednocześnie kluczowym poddostawcą dla tego sektora. Swoimi wyrobami i rozwiązaniami, zarówno do silników spalinowych jak i elektrycznych, MAHLE obsługuje wszystkie istotne kwestie związane z układem napędowym i klimatyzacją: od systemów i podzespołów silników poprzez filtrację aż po rozwiązania termalne. Na całym świecie niemalże co drugi pojazd wyposażony jest w produkty MAHLE. Podzespoły i systemy MAHLE można spotkać również poza drogami – w zastosowaniach stacjonarnych, mobilnych maszynach roboczych, w pojazdach szynowych, na statkach czy w samolotach.

Zatrudniający około 76 000 pracowników koncern osiągnął w 2015 roku obroty na poziomie około 11,5 miliardów euro, posiadając ponad 170 zakładów produkcyjnych w 34 krajach. Ponad 6000 inżynierów i techników rozwoju pracuje w 15 dużych centrach badawczo-rozwojowych w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Słowenii, USA, Brazylii, Japonii, Chinach i Indiach, opracowując innowacyjne i przyszłościowe rozwiązania mobilności.