Turystyka

p7

 

Wrocław jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w Polsce, a jego okolice stwarzają wiele możliwości aktywnego wypoczynku.

Przepiękna starówka z drugim co do wielkości Rynkiem w kraju, zabytkowy Ostrów Tumski, unikatowa Panorama Racławicka, Dzielnica Czterech Świątyń, nowo wyremontowany Dworzec Główny, najstarszy ogród zoologiczny w Polsce czy wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Hala Stulecia z Pergolą i fontanną multimedialną – to tylko niektóre z atrakcji, jakie można podziwiać we Wrocławiu.

Warte odwiedzenia są także inne miasta regionu – Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych, Świdnica czy Kłodzko. Na Dolnym Śląsku znajduje się największe skupisko zamków i pałaców w Polsce – Dolina Pałaców i Ogrodów, tu także zlokalizowane są dwa inne obiekty z Listy UNESCO – Kościoły Pokoju w Świdnicy i Jaworze.

Zwolennicy aktywnego spędzania czasu we Wrocławiu nie zawiodą się – w mieście działa spora liczba hal sportowych, siłowni, krytych pływalni i boisk sportowych, a także tor wyścigów konnych i największy Aquapark w Polsce. Dolny Śląsk to z kolei raj dla miłośników gór oraz sportów zimowych – w niecałe dwie godziny można dostać się do popularnych kurortów w Sudetach – Karpacza, Szklarskiej Poręby czy Polanicy-Zdroju. Namiastka gór – Ślęża – znajduje się zaledwie 35 km od centrum Wrocławia. Miłośnicy ornitologii i kajakowania chętnie wybierają się do Doliny Baryczy na północy regionu.

Przydatne linki:

http://www.wroclaw.pl/vademecum_turysty,1.dhtml – Wrocław – przewodnik turysty

http://www.wroclaw.pl/obiekty/?catID=186338 – obiekty sportowo-rekreacyjne we Wrocławiu

http://www.aquapark.wroc.pl/ – Aquapark Wrocław

http://www.zoo.wroclaw.pl/ – ZOO Wrocław

http://www.dolnyslask.info.pl/ – portal turystyczny Dolnego Śląska

http://kolowroclawia.pl/ – portal turystyczny aglomeracji wrocławskiej