Najlepsze miejsca pracy w Polsce są we Wrocławiu

Great Place to Work w Polsce ogłosił listę najlepszych miejsc pracy w Polsce 2017. Na liście laureatów znalazło się 3M Centrum Usług Wspólnych EMEA we Wrocławiu.

Firma 3M w Polsce po raz kolejny została nagrodzona tytułem „Najlepsze miejsce pracy w Polsce” według rankingu Great Place to Work. Wśród 20 laureatów znalazły się firmy  dynamicznie się rozwijające, promujące zasady wzajemnego szacunku oraz koleżeństwa w pracy. Wyróżnione zostały dwie jednostki firmy – 3M Poland oraz 3M Service Center EMEA we Wrocławiu.

– Dziś rynek pracy należy do pracownika. A to oznacza, że pracodawcom zależy na polepszaniu oferowanych warunków pracy. To, co oferuje 3M jest ponadstandardowe. Jest to szczególnie ważne dla miasta, bo jest to znaczący inwestor, który ma u nas sześć zakładów produkcyjnych oraz dwa centra: innowacji, badań i rozwoju oraz otwarte w 2016 r. centrum usług wspólnych, jedną z trzech takich placówek 3M na świecie – mówi Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Najlepsze miejsca pracy – przedsiębiorstwa oceniają pracownicy

Lista „Najlepszych miejsc w pracy w Polsce” przygotowywana jest przez Instytut Great Place to Work od 9 lat. W tym roku przebadano 83 firmy z podziałem na kategorie zależne od wielkości zatrudnienia.

3M we Wrocławiu

3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Zatrudnia ponad 2000 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku rozpoczęło działalność nowoczesne Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu, w którym firma prezentuje swoje technologie i rozwiązania. W 2015 r. we Wrocławiu rozpoczęło działalność operacyjną Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wchodu i Afryki.

Wrocław – najbardziej atrakcyjnym miejscem pracy

Wrocław został uznany jako najbardziej atrakcyjne miejsce do pracy dla specjalistów i menadżerów. 39 % badanych przez firmę rekrutacyjną Antal chętnie przeprowadzi się do stolicy Dolnego Śląska, 36% wybrało Trójmiasto. Rekordowo mało Polaków rozważa obecnie migrację za granicę.

Wrocław wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu

Ponad 24 tys. zatrudnionych w 72 centrach usług biznesowych (BSS) we Wrocławiu – oznacza, że miasto jest wśród liderów nowoczesnych usług dla biznesu. Tak wynika z raportu „10 lat sektora BSS w Polsce” autorstwa PAIiIZ i Hays Poland.

Źródło:http://www.wroclaw.pl/biznes/3m-ranking-great-place-to-work-najlepsze-miejsca-pracy-w-polsce  

Zdjęcia: Materiały 3M

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia