750x390_truck

Nowa inwestycja za 100 mln zł i 100 miejsc pracy

Spółka Logintrans, specjalizująca się w transporcie i spedycji, chce wybudować nowoczesne centrum technologiczno-biurowe we Wrocławiu. Firma stara się, by inwestycja objęta została Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „Invets-Park”. Uchwałę w sprawie rozszerzenia strefy mają przyjąć miejscy radni na sesji 18 maja 2017 r.

Logintrans zajmuje się transportem i spedycją. Spółka specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach pozwalających zoptymalizować procesy i ograniczyć koszty w szeroko rozumianym sektorze transportu drogowego. Firma ma swoje odziały w kilku lokalizacjach i budowa nowego zakładu stała się konieczna.

Centrum technologiczne Logintrans przy ul. Avicenny

Spółka chce we Wrocławiu, przy ul. Avicenny, wybudować nowoczesne centrum technologiczno-biurowe, o powierzchni ok 20 tys. mkw., które zapewni warunki do dalszego rozwoju działalności w obszarze e–gospodarki i technologii cyfrowych (w tym przede wszystkim do dalszego rozwoju platformy Trans.eu). W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie ok. 100 osób. Na inwestycję firma chce przeznaczyć 100 mln zł.

Działalność w specjalnej strefie ekonomicznej

Przedstawiciele firmy podkreślają, że końcowa wartość wydatków inwestycyjnych, które poniesie spółka oraz poziom wzrostu zatrudnienia będą uzależnione od zakresu uzyskanej pomocy publicznej. Dlatego firma stara się, by inwestycja objęta została Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „Invets-Park”. Dzięki działalności w strefie firma może być zwolniona z podatku CIT.

Logintrans w 45 krajach 

Logintrans Sp. z o.o. została założona w 2003 r. przez grupę polskich przedsiębiorców. Spółka jest zarówno w zakresie struktury kapitału oraz finansowania – podmiotem w 100% krajowym (100% udział polskich osób fizycznych). Aktualnie spółka zatrudnia ok. 250 osób, a w skład Grupy Logintrans wchodzi 10 zagranicznych spółek – córek, które działają w 45 państwach Europy.

Źródło: wrocław.pl

Partnerzy strategiczni

p-st-04
p-st-02
p-st-01

Partnerzy merytoryczni

WSSE_organizator

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia