O nas

Nasi eksperci są do Państwa usług

Wrocław jest zróżnicowanym i dynamicznym miastem, o wysokiej jakości życia oraz ponadprzeciętnych możliwościach dla tworzenia i rozwijania biznesu. Jesteśmy przekonani, iż Aglomeracja Wrocławska posiada olbrzymi potencjał i angażujemy się w działania, nakierowane na jej dalszy rozwój.

Invest in Wrocław jest wspólną inicjatywą samorządu lokalnego – Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławkiej oraz JP Weber – jednej z wiodących firm doradczych w regionie, mającą na celu promowanie Aglomeracji Wrocławskiej, jako doskonałej lokalizacji inwestycyjnej zarówno dla przedsiębiorstw produkcyjnych oraz logistycznych jak i dostawców nowoczesnych usług biznesowych (SSC, BPO, IT). Nasz zespół ekspertów łączy wiedzę i umiejętności doświadczonych profesjonalistów z sektora publicznego i prywatnego, dostarczając Państwu wiarygodnych danych, dotyczących Aglomeracji oraz systemu prawnego i innych istotnych zagadnień w formie zrozumiałej i przydatnej dla biznesu, a w szczególności inwestorów zagranicznych. Naszym celem jest obsługa inwestorów z zachowaniem najwyższych standardów jakości oraz dochowaniem pełnej poufności.

 

Nasze usługi obejmują:

  • Wsparcie inwestorów zagranicznych w kluczowych kwestiach, związanych z rozpoczęciem działalności w Polsce (pozwolenia na pobyt i pracę, HR, zakładanie firmy, system podatkowy i inne);
  • Wybór lokalizacji (zbieranie danych, wsparcie w procesie wyboru, organizowanie wizyt, spotkań i kontaktów z władzami lokalnymi);
  • Wstępne doradztwo w zakresie dostępnej pomocy publicznej i innego wsparcia, zagadnień prawnych i podatkowych,
  • Kontaktowanie z centrami doskonałości (centers of excellence), uniwersytetami i parkami technologicznymi;
  • Kontaktowanie z naszymi partnerami regionalnymi i sieciami kontaktów biznesowych;
  • Przedstawianie Państwa problemów władzom lokalnym i centralnym;
  • Zapewniamy wsparcie w przyspieszaniu procedur i pomagamy w kontakcie z urzędami i instytucjami. Pomagamy także w procedurach, związanych z przeniesieniem pracowników i uzyskaniem wymaganych pozwoleń.
  • Udzielimy Państwu szczegółowych informacji, dotyczących regulacji prawnych istotnych dla realizacji inwestycji w Polsce, przeanalizujemy możliwości pozyskania pomocy publicznej identyfikując możliwości pozyskania finansowania dla inwestycji zarówno  z funduszy regionalnych jak i krajowych.