Ruszyła budowa fabryki Mercedes-Benz w Jaworze

Ruszyły prace pod przyszłą fabrykę silników Mercedes-Benz w Jaworze. Długo wyczekiwana i ważna dla regionu jaworskiego inwestycja ma się zakończyć w połowie 2019 roku.

Kilkanaście dni po uzyskaniu pozwolenia na budowę, Strabag Polska, odpowiedzialna za realizację pierwszego etapu robót budowlanych, rozpoczęła prace na terenie przyszłej fabryki przy ulicy Cukrowniczej w Jaworze. Z linii produkcyjnych w połowie 2019 roku powinny zjechać pierwsze silniki czterocylindrowe nowej generacji, które trafią do wszystkich modeli samochodów marki Mercedes-Benz.

500 mln euro i 500 nowych miejsc pracy

Wartość inwestycji koncernu Daimler AG, realizowanej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wyniesie około 500 mln euro. Dzięki niej w samej fabryce powstanie ponad 500 nowych miejsc pracy. Szkolenia polskich inżynierów są planowane w fabryce silników w Untertürkheim oraz w zakładzie w Kölleda w Turyngii. Do Polski przyjadą też doświadczeni pracownicy z Niemiec, którzy będą dzielić się doświadczeniem z polską załogą. Plan szkoleń przewiduje także ścisłą współpracę z lokalnymi szkołami zawodowymi.

Źródło: http://www.wroclaw.pl/biznes/ruszyla-budowa-fabryki-mercedes-benz-w-jaworze

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia