90 mln zł na pożyczki dla przedsiębiorców

Mali i średni przedsiębiorcy z Dolnego Śląska, którzy mają w planie nowe inwestycje, a dotychczas brakowało im na to pieniędzy, teraz będą mogli je zrealizować.

Ruszył właśnie projekt niskooprocentowanych pożyczek „Inwestycje, Innowacje, Energetyka”, który ma wzmocnić konkurencyjność firm na lokalnym rynku oraz ich zdolność do rozszerzenia działalności o nowe produkty. Dzięki temu do dolnośląskich firm trafi łącznie 90 mln zł.

Będą to niskooprocentowane pożyczki – maksymalnie 3-4 proc. Nie przewidziano także prowizji, ani żadnych dodatkowych opłat. To szansa dla firm, których nie stać na znacznie droższe kredyty bankowe.

Projekt zakłada, że ze wsparcia skorzysta min. 540 dolnośląskich przedsiębiorców. Pożyczki mają pomóc im sfinansować przedsięwzięcia umożliwiające rozwój i rozbudowę firmy oraz zwiększenie zastosowania innowacji.

– Dzięki nim możliwe będzie przeprowadzenie planowanych inwestycji, zakup sprzętu produkcyjnego i rozszerzenie oferty rynkowej – twierdzi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Maksymalna wartość pożyczki to 500 tys. zł. Środki na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, w ramach działania 1.5. – Rozwój produktów i usług w sektorze MŚP.

Projekt „Inwestycje, Innowacje, Energetyka” został uruchomiony przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który wybrał pięciu pośredników finansowych, którzy będą bezpośrednio udzielać wsparcia przedsiębiorcom. Zostali nimi: Polska Fundacja Przedsiębiorczości,  Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych S.A i trzy konsorcja – Fundusz Regionu Wałbrzyskiego  i Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. , ECDF S.A. i Mega Sonic S.A. oraz Agencja Rozwoju Regionalnego AGROREG S.A. wraz z Sudeckim Stowarzyszeniem Inicjatyw Gospodarczych. Produkt, jaki będą oferować, to pożyczka rozwojowa.

Aktualna lista pośredników oferujących instrumenty finansowe z wykorzystaniem funduszy unijnych znajduje się na stronie www.rpo.bgk.pl 

Źródło: https://www.wroclaw.pl/biznes/90-mln-zl-na-pozyczki-dla-przedsiebiorcow

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia