Bezpłatna pomoc prawna dla startupów. Uruchomiono specjalny portal

Wrocławskie startupy zyskają dostęp do bezpłatnej platformy internetowej ze wzorami dokumentów potrzebnych im do prowadzenia działalności. Wszystko dzięki współpracy Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i jej zespołu Startup Wrocław oraz kancelarii prawnej CDZ Legal Advisors (Chajec, Don-Siemion & Żyto).
– Chcemy w ten sposób pomóc młodym firmom, dla których właśnie sprawy formalne często są dużym wyzwaniem. Wierzymy, że dzięki portalowi będą one mogły skuteczniej zabezpieczać np. prawa własności intelektualnej czy dostosować się do wymagań RODO – mówi Ewa Kaucz, prezes ARAW.

Pobierz wzory dokumentów
Za treści merytoryczne publikowane na platformie CDZ Legal Care: https://cdzlegalcare.com.pl/ odpowiada kancelaria CDZ.
Prawnicy kancelarii opracowali zarówno edytowalne wzory dokumentów jak i praktyczne odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z takich obszarów jak: dane osobowe – RODO; zakładanie i prowadzenie spółki; własność intelektualna czy zatrudnienie.
– Wszystkie dokumenty czy odpowiedzi na pytania, które przygotowaliśmy, wynikają z naszego wieloletniego doświadczenia obsługi podmiotów gospodarczych. Tym samym, oferujemy firmom narzędzie absolutnie wyjątkowe: zaawansowane merytorycznie, osadzone w praktyce i gwarantowane naszą marką – podkreśla Ewa Don-Siemion, wspólnik w kancelarii CDZ.

Platforma w dwóch wersjach językowych
Platforma CDZ Legal Care dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.
– To dodatkowy atut tego narzędzia i odpowiedź na zapotrzebowanie rynkowe. We Wrocławiu mamy bowiem coraz więcej startupów, które są zakładane przez mieszkających u nas obcokrajowców i coraz więcej takich, które trafiają do nas zza granicy – podkreśla Ewa Kaucz.
By skorzystać ze wszystkich funkcji platformy wystarczy założyć na niej darmowe konto.
Ewa Don-Siemion: – Dlaczego udostępniamy firmom naszą wiedzę i zasoby? Mamy nadzieję, że kiedy urosną i odniosą sukces, ich partnerem w sprawach złożonych, trudnych i wymagających doświadczonego zespołu prawników będzie właśnie kancelaria CDZ.

Prowadzisz coworking lub inkubator i chcesz dowiedzieć się więcej o atutach platformy? Napisz na adres michal.karbowiak@araw.pl, umówimy Cię na rozmową z prawnikami z CDZ.

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia