Business Link i Skanska chcą stworzyć u nas „Dolinę Startupową”

– To całkowicie nowy model przestrzeni dla rozwoju biznesu wypracowany wspólnie przez jednego z największych deweloperów w Europie oraz największą sieć coworkingu w tej części kontynentu i jednocześnie ekosystem łączący startupy i korporacje. Wcześniej podobne strefy uruchomiliśmy w Warszawie oraz Poznaniu. Teraz czas na Wrocław – zapowiada Dariusz Żuk, prezes Business Link.

Nowa strefa biznesu dla startupów powstanie wokół powierzchni biurowych umiejscowionych w nowej inwestycji Skanska Property Poland – Green2Day. To elegancki biurowiec zlokalizowany przy ul. Szczytnickiej 11, który ma zapewnić pracownikom najwyższy komfort wnętrz.

Startupy i międzynarodowe firmy będą mogły korzystać z prawie 4 tysięcy mkw. powierzchni, w tym m.in. 130 biur, 36 miejsc coworkingowych czy 6 sal spotkań.

– Nasz model współpracy nazwaliśmy bChange. Dzięki niemu zarówno korporacje jak i startupy mogą rozwijać się szybciej niż dotychczas. Korporacje zyskują nową energię i wracają do idei, które leżały u podstaw ich powstawania, a startupy otrzymują paliwo do szybszego rozwoju w postaci zleceń i współpracy z globalnymi brandami – mówi Dariusz Żuk, który kilkanaście lat temu wspólnie z grupą znajomych zakładał w Polsce pierwsze Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, a dziś jest CEO ekosystemu Business Link.

– Współpraca Skanska i Business Link zgodnie z zapowiedziami nabiera odpowiedniego rozpędu. Łączymy nasze doświadczenia związane z kreowaniem nietuzinkowych przestrzeni biurowych, w których ludzie chcą przebywać i rozwijać swoje pomysły. Business Link zyska dzięki nowej lokalizacji we Wrocławiu znakomitego sąsiada w postaci Uniwersytetu Wrocławskiego, a wrocławianie i najemcy Green2Day nowoczesną powierzchnię biurową na wyciągnięcie ręki – podkreśla Ewelina Kałużna, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością portfela w spółce biurowej Skanska.

Otwarcie wrocławskiej inwestycji Business Link zaplanowane jest na wrzesień 2018 roku.

Źródło: wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia