Cavatina zwiększa tempo komercjalizacji. Coraz mniej miejsca we wrocławskich biurowcach Grupy.

Cavatina Holding S.A. nie zwalnia tempa komercjalizacji. W oddanym do użytku w maju 2018 r. wrocławskim biurowcu Diamentum Office wynajęte i zarezerwowane jest ponad 80% powierzchni. Niedawno umowy podpisały dwie firmy technologiczne Gigaset Communications Polska oraz Pattonair Poland. Powstający kilka ulic dalej Carbon Tower, którego ukończenie jest planowane na 4 kwartał tego roku, również budzi wysokie zainteresowanie wśród firm obecnych już na rynku wrocławskim, jak i zagranicznych inwestorów, którzy podjęli decyzję o ekspansji na nowe lokalizacje w Polsce.

Firma Gigaset Communications Polska, która jest jednym z największych światowych producentów telefonów bezprzewodowych i europejskim liderem w zakresie telefonów DECT, wynajęła w Diamentum Office biuro o powierzchni 1.955 m2. Kolejnym dużym najemcą, który wprowadzi się do Diamentum Office na powierzchnię 730 m2, jest Pattonair Poland – wiodąca, globalna firma zarządzająca łańcuchem dostaw dla przemysłu lotniczego i obronnego.

Diamentum Office – ośmiokondygnacyjny biurowiec klasy A położony w centrum wrocławskiej dzielnicy biznesowej przy ul. Robotniczej – ma już zarezerwowane i wynajęte ponad 80% powierzchni biurowej. Budynek przyciąga najemców lokalizacją oraz jakością potwierdzoną certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good, ale przede wszystkim wyróżniającą się architekturą. Fasada zaprojektowana w formie krystalicznej struktury ostrosłupów tworzy trójwymiarową taflę. Została wykonana w technologii podwójnej skóry, której dodatkowa powłoka zapewnia podwyższony komfort termiczny, świetlny i akustyczny. W niedalekim sąsiedztwie przy ul. Fabrycznej Cavatina Holding S.A. realizuje kolejną inwestycję o równie wyjątkowej formie architektonicznej – wysokościowiec Carbon Tower o powierzchni 19.077 m2. Jego oddanie przewidziane jest na 4-ty kwartał tego roku, a obecnie trwają zaawansowane negocjacje warunków z przyszłymi najemcami.

Za komercjalizację obiektów Grupy Kapitałowej Cavatina we Wrocławiu odpowiada lokalny dział leasingu, przy wsparciu agencji CBRE, która jest wyłącznym operatorem procesów najmu powierzchni biurowych w obu budynkach.

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia