FABRYKA PRZYSZŁOŚCI W DRODZE DO PRZEMYSŁU 4.0

Konferencja rozproszona Fabryka Przyszłości w drodze do Przemysłu 4.0, która odbędzie się w 25 i 26 października 2017 r. we Wrocławiu, to największe wydarzenie w Polsce, które w kompleksowy sposób prezentuje ideę Przemysłu 4.0.

Według inicjatorów tego wydarzenia, koncepcja Fabryki Przyszłości łączącej świat informacji ze światem maszyny jest w dzisiejszych czasach koniecznością i ogromnym wyzwaniem. Jednocześnie wdrożenie takiej koncepcji pozwala na szybką produkcję krótkich serii czy wręcz pojedynczych produktów zgodnie z preferencjami zamawiającego.

Podczas konferencji zostaną przedstawione najnowsze trendy i kierunki rozwoju systemów sterowania oraz przekazane informacje jak zbudować, zmodernizować zakłady produkcyjne, aby możliwie najbardziej efektywnie i skutecznie brały udział w trwającej obecnie czwartej rewolucji przemysłowej – Przemysł 4.0. Zgodnie z myślą twórców wydarzenia szczególnie istotne jest propagowanie wiedzy o istniejących i tworzonych technologiach, które będą realizowały ideę Przemysłu 4.0 oraz pokazanie konkretnych przykładów realizacji tej idei. Przemysł 4.0 jest ogromną szansą na rozwój również polskich firm i zyskanie przewagi konkurencyjnej.

Wiele miejsca w tegorocznej edycji poświęcone zostanie bezpieczeństwu danych produkcyjnych i zagadnieniom współczesnego projektowania. Będzie również mowa o tak ważnej kwestii jaką jest rozwój edukacji, która powinna zapewnić odpowiednio przygotowane kadry inżynierskie i techniczne.

Konferencja jest skierowana do wszystkich osób mających wpływ na rozwój i unowocześnianie fabryki: szefów produkcji, dyrektorów technicznych, inżynierów produkcji, reprezentantów działów planowania i rozwoju, przedstawicieli utrzymania ruchu, projektantów i integratorów systemów automatyki. Ponadto, w ramach trzeciej edycji konferencji organizatorzy zapraszają studentów wyższych uczelni technicznych do udziału w konkursie na koncepcję instalacji demonstracyjnej prezentującej ideę Przemysłu 4.0. Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie szczegóły konkursu dostępne są na stronie konferencji www.przemysl40.pl w zakładce dla studentów.

Organizatorami konferencji Przemysł 4.0 są cztery wiodące przedsiębiorstwa w dziedzinie nowych technologii produkcji: BALLUFF, FANUC, WAGO i Lapp Kabel. Konferencja rozpocznie się i zakończy we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia a jej kolejne części będą odbywały się równolegle w siedzibach trzech firm.

Zainteresowanych konferencją zapraszamy do rejestracji na stronie www.przemysl40.pl.

 

 

 

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia