Fabryka Toshiby pod Wrocławiem przejęta przez Tajwańczyków. Inwestor stworzy nowe miejsca pracy.

ToshibaKilkumiesięczny proces zakupu Fabryki Toshiby w Biskupicach Podgórnych przez tajwańską firmę Compal Electronics został sfinalizowany. Zakład będzie kontynuował produkcję telewizorów LCD, a nowy właściciel planuje stworzenie kilkuset nowych miejsc pracy.

Japoński koncern Toshiba jesienią ubiegłego roku poinformował o zamiarze sprzedaży fabryki  telewizorów LCD w Biskupicach Podgórnych. Kupcem okazał się partner Toshiby z Tajwanu – firma Compal Electronics.

– Compal od dawna był jednym z partnerów Toshiby w branży telewizorów ciekłokrystalicznych, a dzięki synergii konkurencyjnych kosztowo możliwości produkcyjnych Compalu i zdolności Toshiby w rozwijaniu zróżnicowanych produktów, chcemy zwiększać naszą konkurencyjność w Europie – wypowiadają się przedstawiciele japońskiego koncernu.

Sfinalizowanie transakcji zajęło kilka miesięcy i zakończyło się sukcesem w pierwszym kwartale 2014 roku. Wtedy to zmieniono nazwę spółki z Toshiba Television Central Europe na Compal Electronics Europe.

W rezultacie przejęcia kontynuowana będzie produkcja telewizorów  LCD. Ponadto nowy inwestor przyciągnie nowych odbiorców, oraz utworzy 700 nowych miejsc pracy.

Fabryka Toshiby pod Wrocławiem została założona we wrześniu 2006 roku i obecnie pracuje tam około 700 osób.

Źródło: araw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia