Firma BASF otwiera fabrykę pod Wrocławiem

Obraz1Światowy lider w produkcji katalizatorów samochodowych w połowie lipca uruchomi w podwrocławskiej Środzie Śląskiej swoją największą w Europie fabrykę. Produkcja ruszy w 2014 roku, a cała inwestycja pochłonie 150 mln euro. Podwrocławskie zakłady będą największą tego typu placówką firmy w Europie. Do 2016 roku w nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie około 400 pracowników. Oficjalne otwarcie nastąpi 18 lipca.

BASF to światowy gigant branży chemicznej i lider w zakresie dostaw katalizatorów środowiskowych i przemysłowych. Teraz koncern zainwestuje około 150 milionów euro w budowę zakładów produkcji katalizatorów samochodowych w Środzie Śląskiej w Specjalnej Strefie Ekonomicznej niedaleko Wrocławia.

Do 2016 roku uruchomione zostanie dziesięć planowanych linii produkcyjnych, wartość inwestycji wzrośnie do 150 milionów euro. To będzie największa tego typu placówka w Europie, w której produkowane będą nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Ponadto na terenie zakładów znajdować się będzie laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair.

– Ta inwestycja jest wspaniałym wkładem w zwiększającą się obecność BASF w Polsce. Cieszę się, że możemy zaoferować niezwykle atrakcyjne miejsca pracy dla wielu polskich pracowników  i sprowadzić tu bardzo innowacyjną produkcję – mówi Dirk Elvermann, prezes zarządu BASF Polska.

Dlaczego Polska?

„Polska jest dla BASF atrakcyjna inwestycyjnie przede wszystkim ze względu na jej centralne położenie w Europie i pozytywny rozwój gospodarczy. Obecna inwestycja pozwoli nam umocnić naszą pozycję na polskim rynku jako dostawcy innowacyjnych rozwiązań“, powiedział Dr Joachim Meyer, szef BASF na Europę Centralną. 

Źródło: araw.pl, tuwroclaw.com

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia