Internet całkiem do rzeczy – spotkanie The Things Network, 20.06, godz. 18.00

Zdalne sterowanie domem czy oświetleniem całego miasta? To wszystko stało się prostsze dzięki Internetowi rzeczy –  potocznej nazwie dla wszelkiego rodzaju urządzeń połączonych w sieć. Do 2020 rok ponad 28 miliardów sprzętów zasłuży na to miano. Wrocław jest zaś jednym ze światowych centrów opracowujących takie rozwiązania. 20 czerwca we Wrocławiu odbędzie się pierwsze spotkanie twórców i pasjonatów Internetu rzeczy – The Things Network.

The Things Network Community to organizacja zrzeszająca ponad 18000 osób w 86 krajach, którzy budują globalną sieć dla Internetu rzeczy, opartą o protokół LoRaWAN. Cechuje się ona dużym zasięgiem, przy jednoczesnym niskim poborze energii i pozwala na komunikację różnych przedmiotów z Internetem bez użycia połączeń 3/4G czy WiFi.

Wrocław jest jednym z pierwszych miast w naszym kraju, w których sieć LoRaWAN jest dostępna publicznie i za darmo. Każdy, kto chce stworzyć swój projekt urządzenia Internetu rzeczy, może z niej skorzystać.

Sieci typu LoRaWAN wykorzystywane są do tworzenia projektów o szerokim zasięgu, m.in: do realizowania idei tzw. smart cities, czyli inteligentnych, ekologicznych miast z centralnym, uproszczonym zarządzaniem. Na przykład w Amsterdamie, wykorzystuje się ją do zarządzania łodziami – gdy system wykryje przeciek lub awarię, automatycznie zawiadomi o tym serwis.

„Aby pokryć zasięgiem LoRaWAN Amsterdam wykorzystano tylko 10 nadajników. Dzięki temu cała idea bazuje nie na wielkich korporacjach, tylko na tłumie pasjonatów, którzy działają dla wspólnego dobra” – mówi Maciej Nikodem z Politechniki Wrocławskiej.

Pierwsze spotkanie wrocławskiego oddziału The Things Network, odbędzie się 20 czerwca o godzinie 18:00 we wrocławskim klubie Nietota. W trakcie spotkania, wrocławscy twórcy Internetu rzeczy opowiedzą o swoich projektach i porozmawiają o możliwych zastosowaniach sieci LoRaWAN.

więcej informacji: https://www.eventbrite.com/e/the-things-network-wroclaw-community-meeting-tickets-34987595841

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia