Jak wybrać prawidłową formę zatrudnienia w branży IT?

Jakie korzyści daje zatrudnienie programisty na umowę o pracę, a jakie w formie B2B? Na co powinny być gotowe firmy z branży IT w przyszłości? Między innymi o tym rozmawiano podczas śniadania biznesowego zorganizowanego przez kancelarię SDZLEGAL SCHINDHELM i ARAW.

Temat śniadania brzmiał: „Jak wybrać prawidłową formę zatrudnienia w branży IT”.

Eksperci z zakresu prawa pracy i prawa podatkowego radzili przedstawicielom firm, jak radzić sobie z codziennymi problemami. W czasie prezentacji poruszano zarówno skomplikowane zagadnienia z zakresu podatku dochodowego czy podatku VAT jak również kwestie podstawowe – na przykład tego, jakie są obowiązkowe elementy umowy z pracownikiem.

– Z doświadczenia naszych klientów wynika, że tych podstaw nigdy nie należy lekceważyć. To szczególnie ważne w wypadku kontroli z Urzędu Skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – mówił Tomasz Szarek, partner w SDZLEGAL SCHINDHELM otwierając spotkanie.

Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej zwróciła się do przedstawicieli firm:

– Wiemy, że na rynku IT rządzi pracownik. Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu utrzymanie dotychczasowych i pozyskanie nowych pracowników będzie dla państwa łatwiejsze.

W czasie śniadania przedstawiciele kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM charakteryzowali korzyści i obowiązki związane z zawieraniem z programistami umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej czy zatrudniania ich w formule B2B. Mówili również o tym, w jaką stronę ich zdaniem będzie się zmieniał rynek pracy.

– Według mnie w branży IT wkrótce dominująca będzie umowa o pracę. Taką tendencję widzimy w potężnych firmach, niedługo dojdzie ona także do małych i średnich podmiotów. Proponuję zacząć wnikliwie analizować zapisy kodeksu pracy – uśmiechał się Wojciech Zając, partner w SDZLEGAL SCHINDHELM. – Zawierając umowę warto patrzeć na nią długoterminowo. Pomyślmy więc także o tym, jak w czasie jej trwania może się zmienić postrzeganie swojej sytuacji przez potencjalnego pracownika – dodawał Zając.

Organizatorem śniadania były kancelaria SDZLEGAL SCHINDHELM oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Wiele firm spośród uczestników spotkania należy natomiast do ITCorner – wrocławskiego klastra nowych technologii.

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia