Kampus Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu ma swoją lokalizację

Uniwersytet Coventry zbliżył się o krok do otwarcia swojej wrocławskiej filii, aby tym samym stać się pierwszym zagranicznym uniwersytetem w Polsce. W tym celu podpisał właśnie ze spółką deweloperską Skanska umowę najmu powierzchni dla nowego kampusu we Wrocławiu. Obsługą transakcji zajmowali się konsultanci ds. nieruchomości z Knight Frank.

 

Nowy kampus zajmie dwa piętra w kompleksie Centrum Południe realizowanym przez firmę Skanska, gdzie mieścić się będą powierzchnie biurowe, usługowe oraz rekreacyjne.

 

W bezpośredniej okolicy znajduje się wiele przystanków autobusowych i tramwajowych, co zapewnia świetną komunikację ze wszystkimi  dzielnicami miasta. Ponadto, są tu liczne kawiarnie, restauracje, banki, apteki oraz inne usługi.

 

Kompleks Centrum Południe został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić dostęp naturalnego światła i ograniczyć konieczność stosowania sztucznego oświetlenia. Posiada otwarty dziedziniec z wewnętrzną arkadą i fontanną.

 

W tym miesiącu rozpoczęły się prace wykończeniowe budynku kampusu mające na celu  przygotowanie odpowiedniego wyposażenia na potrzeby studentów. Prace zostaną zakończone pod koniec czerwca, a testy odbiorcze i otwarcie budynku zostały zaplanowane na lato. Nadzór nad pracami aranżacyjnymi w imieniu Uniwersytetu Coventry będzie prowadzony przez specjalistów z działu Project Management Knight Frank.

 

We wrześniu uczelnia przyjmie pierwszych studentów, którzy po ukończeniu studiów będą uzyskają stopień naukowy w systemie brytyjskim. Wykłady i zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.

 

Początkowo filia oferować będzie studia licencjackie na kierunkach takich jak: Technologie cyfrowe, Zarządzanie w biznesie oraz Cyberbezpieczeństwo, a czwarty kierunek – Zarządzanie w lotnictwie – jest aktualnie w opracowaniu. Programy zostały wybrane w porozumieniu z lokalnym środowiskiem biznesowym oraz władzami miasta Wrocław.

 

W pierwszym roku działalności filia planuje przyjąć około 160 studentów, a ambitne plany uczelni na przyszłość, mówią o zwiększeniu liczby studentów oraz rozszerzeniu oferty kierunków.

 

John Dishman, prorektor Uniwersytetu Coventry oraz dyrektor generalny Grupy Uniwersytetu Coventry, powiedział: „Cieszę się, że przypieczętowana została już decyzja odnośnie wynajmu pomieszczeń dla potrzeb nowego kampusu Uniwersytetu Coventry w kompleksie Centrum Południe we Wrocławiu. Jest to dla nas doskonała lokalizacja. Przylega do budynku Sky Tower i jest idealnym miejscem do nauki dla naszych studentów. Jakość budynków jest znakomita i pozwala oferować edukację na wysokim poziomie w nowoczesnych obiektach, zaprojektowanych pod specjalne potrzeby. Szczególne podziękowania za dobrą obsługę kieruję do dewelopera, firmy Skanska, oraz obsługujących nas agentów z firmy Knight Frank. Z niecierpliwością oczekuję chwili otwarcia kampusu i powitania nowych studentów we wrześniu 2020 r.”

 

Marek Stasieńko, regionalny dyrektor ds. Wynajmu Skanska powiedział: „W Centrum Południe z radością witamy prestiżowy i wysoko ceniony przez studentów Uniwersytet Coventry. To wyjątkowa sytuacja, kiedy uczelnia zagraniczna otwiera filię w Polsce. Nasza współpraca dowodzi, że jesteśmy w stanie zapewnić najemcom działającym w różnych sektorach innowacyjne, wygodne i dostosowane do ich potrzeb środowisko pracy. Centrum Południe, jako pierwszy biurowiec z certyfikatem WELL we Wrocławiu, koncentruje się na poprawie komfortu użytkowników, dbając o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Mamy nadzieję, że nasze powierzchnie przyczynią się do tego, że nauczanie oraz studiowanie stanie się znacznie przyjemniejsze.”

 

Anna Patrzyk-Sperzyńska z Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych Knight Frank we Wrocławiu powiedziała „To dla nas wielki zaszczyt i wyróżnienie, że mogliśmy reprezentować Coventry University w procesie poszukiwania powierzchni dla pierwszego zagranicznego oddziału. Pojawienie się Uniwersytetu będzie doskonałym uzupełnieniem funkcji kompleksu Centrum Południe, który w ten sposób zaoferuje szeroki zakres usług zarówno najemcom jak i mieszkańcom Wrocławia i nie tylko. Jestem pewna, że działalność Coventry University we Wrocławiu jeszcze bardziej umocni pozycję tego miasta nie tylko w kraju, ale i w Europie.”

 

Coventry University Group (Grupa Uniwersytet Coventry)

Uniwersytet Coventry znajduje się w gronie 100 najlepszych uniwersytetów w Europie  (top 100 universities in Europe) pod względem jakości i warunków nauczania, a także w pierwszej europejskiej trójce w kategorii relacji ze studentami.

Założony w 1843 roku przez przedsiębiorców i przemysłowców jako Coventry School of Design (Coventry Szkoła Projektowania) w 2018 roku świętuje swoje 175 urodziny. Coventry University Group jest dynamiczną, nowoczesną globalną instytucją edukacyjną z bogatą tradycją nauczania, ambitnymi badaniami, śmiałymi inicjatywami międzynarodowymi i licznymi partnerstwami na całym świecie.

Dzięki powiązaniom z wiodącymi firmami i organizacjami w różnych krajach i branżach, ponad 30 000 studentów ma dostęp do staży i międzynarodowej wymiany, co zapewnia, że rosną ich szanse zatrudnienia po ukończenia studiów. Studenci korzystają z najnowocześniejszego sprzętu i wyposażenia w kampusach w Coventry, Londynie i Scarborough, we wszystkich dyscyplinach akademickich, poczynając od medycyny, biznesu, sztuk scenicznych, po wzornictwo przemysłowe, inżynierię i informatykę.

Coventry University uzyskało złoty status w brytyjskiej klasyfikacji „Teaching Excellence Framework” (TEF). Zajmuje miejsce w pierwszej dwusetce w rankingu THE’S Young University. Jest uznawany za najlepszą uczelnię w Wielkiej Brytanii w rankingach przygotowywanych regularnie przez dziennik Guardian, jak i Complete University Guide.

Uczelnia zdobyła uznanie na arenie międzynarodowej za programy nauczania w dziedzinie zdrowie, inicjatywy pokojowe i zarządzanie kryzysowe. Absolwenci inżynierii i designu, zwłaszcza w dziedzinie motoryzacji, uzyskali wiele wyróżnień na świecie.

 

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia