Krzysztof Kuliński jako „Ten, który zmienia polski przemysł”

Laureaci_gala_ZPP

 

Krzysztof Kuliński, prezes wrocławskiej firmy REC Global, został uhonorowany zaszczytnym tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł” za „stworzenie liczącego się w Europie centrum usług związanych z zaawansowanymi technologiami informatycznymi, co stanowi spektakularny przykład biznesowego sukcesu w nowoczesnej gospodarce opartej na wiedzy.”

REC Global jest wrocławską firmą oferującą usługi z zakresu inżynierii oprogramowania, która projektuje i rozwija aplikacje dla szerokiej gamy technologicznie zaawansowanych i inteligentnych urządzeń, takich jak m.in. samochody, pralki czy telefony. Firma powstała w 2007 roku, jednak jej korzenie sięgają roku 2000. Obecnie firma założona przez prezesa Krzysztofa Kulińskiego oraz byłych deweloperów i menadżerów Siemens Software Development Center (SDC) we Wrocławiu posiada aż 6 centrów R&D, 13 biur sprzedaży i wsparcia w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych oraz dostarcza usługi do 17 lokacji na całym świecie.

Tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł” to dla REC Global wielkie wyróżnienie. Krzysztof Kuliński został bowiem uhonorowany wśród największych firm oraz zasłużonych osobistości w Polsce, a są nimi: Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009 – 2012 Jerzy Buzek, premier kraju w latach 2001 – 2004 Leszek Miller, komisarz europejski ds. programowania finansowego i budżetu Janusz Lewandowski, Grupa PKP, PKN Orlen i Jacek Krawiec, Budimex, Jarosław Pawluk i Track Tec, Work Service, Towarowa Giełda Energii oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Wyróżnienia zostały wręczone laureatom 17 lutego 2014 przez Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego.

Podczas uroczystej Gali Prezes Kuliński podziękował nie tylko za wyróżnienie, jakim jest tytuł „Tego, który zmienia Polski przemysł”, ale również za wspaniałą współpracę wszystkich pracowników REC Global:

– Chciałem serdecznie podziękować, że tak młoda firma, która działa na rynku dopiero sześć lat, znalazła się w tak zacnym gronie laureatów. Składam też podziękowania dla współudziałowców, którzy, gdy sześć lat temu przyszedłem z pomysłem na ten biznes, to mi zawierzyli. Chciałem podziękować naszym pracownikom. Zatrudniamy już ponad 400 inżynierów z Europy Środkowej i Południowej, którzy zdecydowali się pracować dla nas, początkowo małej firmy, a mieli oferty od wielkich korporacji.

Forum Zmieniamy Polski Przemysł podzielono na siedem sesji tematycznych oraz Galę, podczas której odbyło się uroczyste przyznanie tytułu „Tego, który zmienia polski przemysł”. W uroczystości wziął udział Prezes REC Global Krzysztof Kuliński oraz wiceprezes sprzedaży na kraje Europy Zachodniej Bartłomiej Andrusiewicz. Krzysztof Kuliński był również uczestnikiem jednej z siedmiu sesji tematycznych – „Zarządzanie. Technologie mobilne a biznes”.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na:

https://www.rec-global.pl

https://www.facebook.com/recglobal                                                  

https://finanse.wnp.pl/tytuly-tego-ktory-zmienia-polski-przemysl-za-rok-2013-nadane,218584_1_0_0.html

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia