Nokia i WSB we Wrocławiu otwierają akademickie laboratorium LTE

Nokia i Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu otwierają pierwsze na Dolnym Śląsku akademickie laboratorium technologii LTE oraz 5G. Od stycznia studenci będą uczyć się w nim obsługi i rozwijania usług opartych na superszybkim Internecie.

W laboratorium tworzone i testowane będą rozwiązania z obszaru teleinformatyki oparte na technologii LTE oraz 5G. Laboratorium wyposażone zostało przez Nokię w sprzęt do obsługi bezprzewodowego przesyłu danych w standardzie LTE. Będzie rozbudowywane pod kątem wdrażanego w Polsce i na całym świecie nowego standardu przesyłu danych, czyli 5G.

Studenci uczący się w Lab powered by Nokia w WSB we Wrocławiu poznają technologie, które w najbliższych latach zrewolucjonizują usługi internetowe i telekomunikacyjne. Pozwolą one na rozwój Internetu rzeczy i wirtualnej rzeczywistości. Stosowane są one zarówno w przemyśle, jak i w usługach dostępnych dla każdego użytkownika, np. w autonomicznych samochodach, w telemedycynie oraz usługach medycznych wykonywanych na odległość.

Najlepiej się uczyć przez praktykę

– Nokia od lat stawia mocny nacisk na dzielenie się wiedzą, dlatego naturalnym dla nas elementem jest współpraca z lokalnymi uczelniami. Wierzę, że dzięki takim inicjatywom, możemy nie tylko realizować naszą misję, ale także znacząco przyczynić się do podniesienia jakości edukacji – mówi Bartosz Ciepluch, dyrektor wrocławskiego oddziału Nokii. – Z doświadczenia wiemy, że najlepiej jest połączyć teorię z praktyką. Dlatego gdy pojawił się pomysł budowy akademickiego laboratorium, od razu do niego przystąpiliśmy. Wszystko dla dobra studentów, którzy przecież w przyszłości zdobytą wiedzę będą chcieli wykorzystać w pracy.

Otwarcia laboratorium – planowane na 22 stycznia, zainicjuje działalność Studenckiego Koła Naukowego Sieci LTE i 5G. – Laboratorium to szansa dla naszych studentów na przygotowanie się do pracy z technologiami przyszłości a także na poznanie firmy Nokia i obszaru jej działalności – mówi Sebastian Sobczyk, menedżer kierunku Informatyka w WSB we Wrocławiu. – Dzięki tej współpracy nasi studenci zdobędą pożądane na rynku pracy doświadczenie i kompetencje, które ułatwią im zawodowy start i dalszą karierę.

Źródło: wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia