Nowa inwestycja 3M we Wrocławiu

3M miało dotąd we Wrocławiu Centrum Produkcyjne, Centrum Innowacji, Centrum Usług Wspólnych czy Centrum Badań i Rozwoju. Teraz firma otwiera u nas Centrum Szkoleniowe – jedyne w rejonie Europy Środkowo–Wschodniej.

– Wrocław jest sercem działalności 3M w Polsce i jednym z najważniejszych punktów naszej działalności w Europie – mówił w poniedziałek (25 września) Alain Simonnet, dyrektor zarządzający 3M Poland.
Miliardy dolarów sprzedaży

Statystyczny Polak z produktami tego globalnego koncernu styka się 17 razy dziennie, choć może nawet o tym nie wiedzieć. Firma oferuje bowiem 55 tys. produktów, na całym świecie zatrudnia 90 tys. pracowników, a wartość jej globalnej sprzedaży wyniosła w 2015 roku – 30,3 mld dolarów. Co ciekawe, 30 procent dochodu 3M pochodzi ze sprzedaży nowych produktów wprowadzonych na rynek w ciągu ostatnich pięciu lat.

Amerykański koncern istnieje od ponad 100 lat, a od 25 jest obecny w Polsce. W 2001 roku firma przejęła wrocławską fabrykę Viscoplast, a od tego czasu jej działalność w mieście kolosalnie się rozwinęła.

We Wrocławiu istnieje Centrum Produkcyjne 3M, Centrum Badań i Rozwoju, Centrum Innowacji, Centrum Usług Wspólnych a także Centrum Szkoleniowe. To ostatnie jest najnowszą inwestycją koncernu wartą 10 mln zł. Zostało uroczyście otwarte w poniedziałek.

– Jesteśmy dumni, że mamy w mieście takiego inwestora i wdzięczni za to, że od tylu lat wykorzystują państwo potencjał naszych mieszkańców oraz studentów wrocławskich uczelni. Chcemy, aby do Wrocławia przyjeżdżali utalentowani ludzie i mogli realizować tu swoje aspiracje. Cieszymy się, że możemy realizować ten cen wspólnie z 3M – mówił podczas uroczystości wiceprezydent miasta – Adam Grehl.
Różnorodne technologie

W nowym Centrum Szkoleniowym klienci 3M będą mogli poznać działanie systemów obróbki ściernej, produktów do napraw blacharsko-lakierniczych czy środków ochrony indywidualnej. Szkolenia będzie można przejść m.in. w specjalnych pokojach do docinania blachy czy na ponad 10-metrowej wieży, gdzie dowiemy się jak prawidłowo pracować na wysokościach.

Centrum Szkoleniowe pozwala naszym klientom bezpośrednio doświadczyć jak różnorodne są technologie 3M i jaką korzyść mogą im przynieść – mówił Chris Olson, wiceprezes 3M International R&D. – Otwarcie centrum w tak ważnym regionie pozwala nam być bliżej naszych klientów. Pomoże im ono zrozumieć w jaki sposób technologie 3M są wykorzystywane w różnych dziedzinach biznesowych i łączone tak, aby otworzyć innowacyjne rozwiązania pomagające im osiągnąć sukces oraz poprawić ich jakość życia – dodaje Olson.

W Polsce 3M zainwestowało dotąd 0,5 miliarda dolarów. Firma zatrudnia w naszym kraju ponad 3 tys. pracowników oraz oferuje 10 tys. produktów. Wartość sprzedaży koncernu w Polsce w roku 2015 osiągnęła 510 mln dolarów. Amerykański gigant jest wielokrotnym laureatem konkursu Great Place to Work.

Źródło: wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia