Olympus otworzył we Wrocławiu centrum biznesowe

Nowa spółka Olympus Business Services (OBSE) ma swoją siedzibę w biurowcu Retro Office House (tuż obok Teatru Capitol), w której na 5 tysiącach metrów kwadratowych do 2020 roku pracować ma docelowo ponad 300-osobowy zespół. OBSE pełni rolę centrum usług wspólnych dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Oficjalna inauguracja wrocławskiego centrum OBSE tradycyjnym przecięciem wstęgi odbyła się w poniedziałek 25 lutego, ale oddział funkcjonuje we Wrocławiu już od zeszłego lata. – Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że chcemy pozostać właśnie we Wrocławiu – potwierdził podczas otwarcia OBSE Stefan Kaufmann, generalny dyrektor zarządzający w firmie Olympus Europa. – Zachwyciła nas atmosfera, otwartość na nowe pomysły, tolerancja – wyliczał.

– Już w ciągu pierwszych kilku miesięcy udało nam się stworzyć wspaniały zespół. Ponad setka pracowników we Wrocławiu w setną rocznicę założenia firmy Olympus – jest co świętować nie kryła radości Agnieszka Orłowska, dyrektor zarządzająca Olympus Business Services.

– Jestem przekonana, że była to właściwa decyzja i wszystkie potrzeby biznesowe zostaną we Wrocławiu zaspokojone, będziecie mogli rekrutować, co zresztą już się dzieje, zmotywowanych, utalentowanych, ambitnych ludzi, którzy staną się atutem dla firmy – mówiła podczas inauguracji nowej siedziby prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Ewa Kaucz, reprezentująca podczas inauguracji centrum biznesowego prezydenta Jacka Sutryka. Zapewniła też o całkowitym wsparciu Miasta Wrocław i instytucji.

Wzorcowe centrum biznesowe
Olympus jest wiodącym globalnym producentem technologii dla systemów medycznych, rozwiązań naukowych i aparatów cyfrowych. Choć nazwę firmy kojarzymy przede wszystkim z branżą fotograficzną aż 80 procent aktywności Olympusa stanowi branża technologii medycznych (np. wyposażanie sal operacyjnych w specjalistyczny sprzęt).

Spółka Olympus Business Services, która ma swoją siedzibę we Wrocławiu, pełni rolę centrum usług wspólnych dla Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (tzw. regionu EMEA) i tym samym zapewni harmonizację procesów obsługi administracyjnej w całym regionie.

Firma Olympus wybrała takie rozwiązanie, ponieważ ze względu na posiadanie ponad 30 biur w EMEA, pojawiło się coraz więcej różnorodnych procesów administracyjnych funkcjonujących w poszczególnych oddziałach. Dzięki centrum biznesowemu owe procesy można scentralizować, znacznie uprościć i świadczyć wewnętrzne biznesowe usługi administracyjne dla całego regionu EMEA.

Pracownicy centrum OBSE zajmą się m.in. finansami, łańcuchem dostaw i wsparciem sprzedaży, a w przyszłości także obsługą kadrową.

Centrum biznesowe we Wrocławiu, obecnie jedyne tego typu w Europie, może stać się modelowym rozwiązaniem, które będzie kopiowane także w innych częściach świata (m.in. w Azji, czy Ameryce) i wiele wskazuje na to, że właśnie tak się stanie.

Doskonałe warunki, ciekawa praca
W Retro Office House centrum biznesowe Olympus Business Services zajmuje półtora piętra (pierwsze i połowę drugiego). To 5 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni, w której na pracownika przypada średnio 15 metrów kwadratowych, a do dyspozycji jest ok. 70 pomieszczeń, w tym m.in. recepcja, 3 duże sale konferencyjne, kilkanaście pokoi na spotkania dla zespołu 3-8 osób, duży pokój do pracy nawet dla 30 osób, 7 kuchni, w tym trzy duże, pokoje i miejsca rekreacyjne.

Wciąż trwa rekrutacja
Aktualnie zatrudnionych w centrum biznesowym jest 118 osób, ale docelowo liczba pracowników może wzrosnąć do ponad 300. Cały czas trwa rekrutacja w celu skompletowania nowego zespołu oddziału. – Czujemy się jak w międzynarodowej rodzinie. Takie środowisko pracy odpowiada zwłaszcza absolwentom uczelni wyższych i młodym profesjonalistom. Osoby ze znajomością języków obcych są rzecz jasna bardzo mile widziane. – zaprasza Agnieszka Orłowska.

Jako pracodawca w szybko rozwijającej się branży technologii medycznych, Olympus oferuje perspektywiczne stanowiska pracy o dużym potencjale rozwoju oraz możliwość uczestniczenia już od samego początku w tworzeniu centrum usług wspólnych. Firma wspiera również rozwój pracowników w całej sieci oddziałów Olympus w regionie EMEA. Oprócz możliwości osobistego rozwoju pracownikom oferowane są konkurencyjne wynagrodzenia i pakiety świadczeń.

Interaktywna wystawa Olympusa
Jeszcze do 10 marca można wybrać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez Olympusa: Perspective Playground. To interaktywna wystawa sztuki, która oferuje odwiedzającym możliwość przetestowania sprzętu fotograficznego Olympus, poznania różnych działów biznesowych firmy, a nawet zaprojektowania własnych graficznych światów.

Źródło: wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia