PGS Software otwiera nowe biura i zwiększa zatrudnienie

PGS Software, spółka giełdowa z sektora IT, w ciągu 2 lat zatrudni 400 programistów w 3 miastach w Polsce. Wrocławska centrala firmy, po 7 latach we Wrocławskim Parku Technologicznym, zmieniła siedzibę i szykuje się do dalszej ekspansji międzynarodowej.

W czwartek 16 listopada 2017 założyciele PGS Software S.A., bracia Paweł i Wojciech Gurgulowie, ogłosili plany rozwoju firmy podczas otwarcia nowego biura w centrum handlowym Wroclavia.

– Jesteśmy z Wrocławia i ta firma od początku była wrocławska. W ciągu dwóch lat chcemy zatrudnić 400 pracowników w biurach we Wrocławiu, Rzeszowie i Gdańsku, rozbudowując zespół do tysiąca osób zapowiada Paweł Gurgul, dyrektor zarządzający PGS Software S.A. W samym Wrocławiu spółka planuje zatrudnić 200 ludzi.

Zwiększają zatrudnienie

PGS Software oferuje pracę głównie programistom. Wśród poszukiwanych pracowników są także testerzy oprogramowania, kierownicy projektów IT, analitycy biznesowi, graficy oraz projektanci doświadczeń użytkownika.

Stawiają na technologie chmurowe i big data

Technologicznym motorem rozwoju PGS Software będą usługi informatyczne świadczone w chmurze i technologie big data. Spółka jest jedną z 10 polskich firm – partnerów technologicznych Amazon Web Services, największego na świecie dostawcy usług chmurowych. Dzisiaj połowa projektów realizowanych przez spółkę oparta jest o technologie w chmurze.

Bracia Gurgulowie zapowiadają także dalsze inwestycje w rozwój wiedzy – zarówno własnych pracowników, jak też w działalność edukacyjną pro bono. Tylko w tym roku w bezpłatnych szkoleniach PGS-u „Software Talks” z projektowania i programowania aplikacji wzięło udział już tysiąc osób. Spółka jest także aktywna we współpracy z uczelniami technicznymi we Wrocławiu, Rzeszowie i Gdańsku. Rozwija programy stażowe, a seniorzy programiści prowadzą zajęcia z informatyki.

Nowe biura we Wroclavii

W czwartek spółka oficjalnie otworzyła nową siedzibę swojej centrali we Wrocławiu. Jest pierwszą firmą, która wprowadziła się do biurowca w centrum handlowym Wroclavia. Nową siedzibę promuje strona internetowa.

W kantynie są nawiązania do dworcowych peronów, wagonów kolejowych oraz poczekalni dworcowej z PGS Software Cafe. W strefie chill-out stanął stół bilardowy i stanowisko do gier komputerowych.

Źródło: psgsoftware.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia