Pierwsze na świecie centrum szkoleniowe Infor Academy jest we Wrocławiu

Każdy nowy pracownik, zatrudniany przez firmę Infor w Europie, przyjedzie na szkolenie do stolicy Dolnego Śląska. Infor to światowy dostawca aplikacji biznesowych, tylko w ostatnich latach w najnowsze produkty i technologie zainwestował ponad 3 miliardy dolarów.

Firma ma ponad 68 tys. klientów na całym świecie, m.in. koncerny z branży lotniczej, motoryzacyjnej i hotelarskiej

W kwietniu Infor – jeden z czołowych dostawców aplikacji biznesowych działających w chmurze, uruchomił Europejskie Centrum Szkoleniowe — Infor Academy we Wrocławiu.

– Jesteśmy dumni z faktu, że właśnie Wrocław został wybrany na siedzibę Europejskiego Centrum Szkoleniowego – mówi Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence firmy Infor, działającego we Wrocławiu od 2016 roku. – To wyraz uznania dla dynamicznego rozwoju firmy we Wrocławiu. O wyborze Wrocławia zadecydował fakt lokalizacji – w sercu Europy, z coraz lepszą siatką połączeń lotniczych, dobrą infrastrukturą hotelową, a także dostępem do świetnych ekspertów już pracujących w Infor we Wrocławiu – podkreśla Sawicki.

Zainwestowali 3 mld dolarów

Firma informuje, że to pierwsza tego typu jej jednostka szkoleniowa na świecie. Centrum odpowiada za szkolenia pracowników i partnerów Infora z zakresu najnowszych produktów i technologii, w które firma zainwestował w ciągu ostatnich lat ponad 3 miliardy dolarów.

Skuteczne korzystanie z tych innowacji wymaga tego, by pracownicy i partnerzy firmy w całej Europie otrzymali pakiet najwyższej jakości szkoleń: to właśnie zadanie Europejskiego Centrum Szkoleniowego — Infor Academy.

– Infor intensywnie inwestuje i angażuje się w rozwijanie najnowszych technologii. Rozwiązania chmurowe oraz sztuczna inteligencja są już codziennością w biznesie. Tu, w Europejskim Centrum Szkoleniowym we Wrocławiu, wiedza dotycząca tych rozwiązań będzie gromadzona, rozwijana i przekazywana pracownikom i partnerom naszej firmy, a w kolejnych etapach – również studentom – dodaje Artur Sawicki.

Każdego roku Centrum będzie gościło tysiące pracowników sprzedaży i konsultantów wdrożeniowych. Każdy nowy pracownik i konsultant firmy Infor w Europie odwiedzi Wrocław by przejść obligatoryjne szkolenia.

Infor w Retro Office House

Europejskim Centrum Szkoleniowym będzie kierować Katarzyna Bagińska, która jest pracownikiem Center of Excellence firmy Infor we Wrocławiu od dwóch lat. Obie jednostki — Europejskie Centrum Szkoleniowe oraz Center of Excellence — zostały zlokalizowane w kompleksie biurowym Retro Office House przy ul. Piłsudksiego. Biuro jest ponad dwukrotnie większe niż dotychczasowe – i dziesięciokrotnie większe od pierwszej lokalizacji firmy we Wrocławiu. Łączna powierzchnia to blisko 6 tys. mkw.

Zwiększają zatrudnienie

Otwarte w kwietniu 2016 roku Center of Excellence firmy Infor konsekwentnie rozszerza globalną obsługę kolejnych procesów, produktów i klientów firmy, zwiększając skalę działania oraz zatrudnienie.

Przez 3 lata działalności Center of Excellence firmy Infor pracownicy z Polski zrealizowali z sukcesem wiele projektów. Coraz częściej zajmują się najbardziej innowacyjnymi obszarami, np. big data, machine learning oraz usability.

Zespół liczy 330 pracowników. W br. firma planuje zatrudnienie kolejnych 70 osób, kierując ofertę zarówno do osób z wykształceniem i doświadczeniem w sektorze IT, jak również pracowników z innego rodzaju kompetencjami, w tym ze znajomością języków obcych (nawet, jeżeli do tej pory nie miały nic wspólnego z branżą IT).

Co robi Infor?

Tworzą oprogramowanie dostępne w chmurze, obsługujące kompletny zakres procesów dla wybranych branż. Swoje rozwiązania projektuje tak, aby wspierać rozwój klientów na każdym etapie. Infor to 17 300 pracowników i ponad 68 000 klientów w ponad 170 krajach. Do klientów Infor należy m.in.:

19 z największych 20 firm lotniczych
9 z największych 10 firm nowych technologii
18 z 25 największych amerykańskich sieci usług zdrowotnych
18 z 20 największych miast w USA
19 z największych 20 dostawców motoryzacyjnych
17 z największych 20 dystrybutorów przemysłowych
15 z największych 20 globalnych sieci detalicznych
4 z największych 5 browarów
17 z największych 20 banków
9 z największych 10 globalnych sieci hotelowych
8 z największych 10 globalnych marek dóbr luksusowych

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia