POWRACA PROGRAM POLSKI CZEMPION

W tym roku rozpocznie się nowa odsłona programu Polski Czempion. Jego celem jest wspieranie polskich przedsiębiorstw, które eksportują i inwestują za granicą lub mają w planach ekspansje na międzynarodowe rynki.

Organizatorem przedsięwzięcia są: firma doradcza PwC, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, PKO Bank Polski, Redakcja „Pulsu Biznesu” oraz – jako partner lokalny – Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW).

To właśnie we Wrocławiu w roku 2011 zapoczątkowano pierwszą edycję programu. Wówczas wzięło w niej udział 13 firm, które działy międzynarodowo, ale centrale miały w naszym mieście.

– Od tego czasu wszyscy uczestnicy programu bardzo się rozwinęli, są rozpoznawalni na zagranicznych rynkach. Niektóre z firm zostały także wykupione przez międzynarodowych graczy takich jak Intive czy GlobalLogic. Teraz przyszedł czas dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi – mówiła Ewa Kaucz, prezes ARAW na pierwszym z trzech spotkań dotyczących Programu Polski Czempion, który teraz powraca w nowym wydaniu.

Program Polski Czempion w nowej odsłonie
Obecnie program obejmie nie tylko dojrzałe przedsiębiorstwa, ale także dynamiczne, polskie startupy. Podczas cyklicznych spotkań merytorycznych przedstawiciele firm mają wymieniać się doświadczeniami i rozmawiać m.in. na temat: strategii ekspansji zagranicznej czy bezpieczeństwa oraz efektywności we wychodzeniu na rynki zagraniczne. Ma w tym pomóc zaangażowanie renomowanych partnerów.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu oferuje polskim przedsiębiorcom wsparcie poprzez Zagraniczne Biura Handlowe. – Jest ich już 42, a działają na sześciu kontynentach. Do końca roku będziemy mieli 70 placówek, które zapewniają odpowiednią informację na temat danego rynku, dysponują siecią kontaktów na miejscu, a także pozwalają po prostu przez jakiś czas pracować bez konieczności wynajmowania własnych przestrzeni – mówiła Agnieszka Szweda z PAIH.

Innym pomysłem na wsparcie małych i średnich firm jest projekt Polskich Mostów Technologicznych. Dzięki nim podmioty z sektora MŚP mogą otrzymać nawet 200 tys. zł na doradztwo, uczestnictwo w targach czy konferencjach, a także działania informacyjno – reklamowe.

Z kolei Bank PKO BP proponuje przedsiębiorcom skorzystanie ze swojej Platformy Wsparcia Eksportu. Daje ona m.in. dostęp do najnowszych informacji o 130 rynkach zagranicznych oraz aktualnych analiz branżowych. Sam bank ma swoje placówki m.in. na Ukrainie, w Niemczech czy Czechach, co może być bardzo korzystne dla firm pragnących otworzyć działalność właśnie na tych rynkach.

Wyróżnią najlepszych
Dodatkowym elementem Programu jest możliwość uczestnictwa w siódmej edycji Konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion. Celem Konkursu jest uhonorowanie polskich przedsiębiorstw, które odnoszą znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych, a tym samym przyczyniają się nie tylko do swojego rozwoju, ale są motorem wzrostu całej gospodarki.

Do udziału w konkursie zapraszamy polskie firmy prywatne oraz przedsiębiorstwa z udziałem Skarbu Państwa. Zwieńczeniem jest Gala Konkursowa, zaplanowana tego samego dnia, którego odbędzie się certyfikacja uczestników Programu Polski Czempion.

 

Źródło: wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia