Rekordowy lipiec na wrocławskim lotnisku

Od stycznia do końca lipca wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 1,6 miliona pasażerów. Tylko w lipcu było ich prawie 315,5 tys. To blisko 60 tys. więcej niż w tym samym czasie rok temu, co oznacza wzrost o 22,3%.

– W ubiegłym miesiącu zanotowaliśmy nie tylko największy w tym roku wzrost ruchu pasażerskiego, ale również rekordowe wypełnienia samolotów odlatujących z naszego lotniska, które na niektórych trasach przekraczały 96% – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Lipiec przyniósł wzrosty we wszystkich segmentach ruchu lotniczego. O 22,7% więcej osób niż przed rokiem wybrało loty niskokosztowe. Wzrosła też liczba podróżnych, którzy zdecydowali się na sieciowe połączenia międzynarodowe do największych europejskich hubów przesiadkowych – o 23,5%. Natomiast o 31,2% więcej pasażerów skorzystało z połączeń krajowych. Miniony miesiąc przyniósł także wzrost zainteresowania lotami czarterowymi. Ten rodzaj podróży wybrało o 17,1% więcej pasażerów niż rok temu.

Najchętniej na południe

Coraz większą popularnością wśród pasażerów wrocławskiego lotniska cieszą się połączenia niskokosztowe, z których skorzystało ponad 157 tys. podróżnych. W lipcu na trasach do Bristolu, Glasgow i Corku średnie wypełnienia samolotów przekraczały 95%.

Lipiec zdominowały loty na południe Europy. W przypadku lotów na Teneryfę i do Malagi średnie wypełnienie przekraczało 96%, natomiast do Barcelony, Madrytu, Rzymu, Lizbony i Palmy na Majorce plasowało się w okolicy 95%.Pod koniec października linie Ryanair uruchomią dwa nowe włoskie połączenia: do Palermo na Sycylii oraz Neapolu.

Popularne czartery kierunki

W tegorocznej ofercie  touroperatorów znalazło się ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia. Są wśród nich m.in.: Grecja (Rodos, Zakynthos, Korfu i Kreta), Turcja (Antalya), Hiszpania (Majorka) oraz Egipt (Hurghada), a także tegoroczne nowości – albańska Tirana i grecka Kefalonia.

Z Wrocławia w świat

Siatka połączeń do największych europejskich lotnisk poszerzy się już w nadchodzącym sezonie zimowym. Lufthansa zapowiedziała osiem dodatkowych połączeń tygodniowo do Frankfurtu, natomiast linie Swiss Airlines wprowadzą połączenie do Zurychu.

airport.wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia