Rusza konkurs architektoniczny na projekt nowoczesnego kampusu przy Prusa 9

Samorząd Studencki Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej z pomocą firmy Probuild, która na Ołbinie buduje nowoczesny akademik LAS, organizuje konkurs na projekt nowoczesnego kampusu w sąsiedztwie wydziału uczelni.

Przyszli architekci z Politechniki Wrocławskiej mają opracować koncepcję zagospodarowania terenu w okolicy ul. Bolesława Prusa i Jana Matejki, która najlepiej zaspokoi ich potrzeby rozwoju, integracji i mieszkania podczas studiów. Jak zapowiadają organizatorzy, uczestnicy konkursu będą pracowali nad projektem pod okiem tutorów – doświadczonych architektów – podczas dwudniowych warsztatów planowanych na początek przyszłego roku akademickiego.

Wymagania dla projektów konkursowych nie narzucają ograniczeń budżetowych, ani wynikających z istniejącego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego po to, by zachęcić studentów do pracy nad odważnymi i ciekawymi pomysłami, które odzwierciedlą priorytetowe dla nich funkcje i pozwolą na stworzenie miejsc kompatybilnych z potrzebami i stylem życia współczesnych młodych ludzi. Probuild deklaruje, że konkurs jest dla nich sposobem na otwarcie dialogu ze studentami, którym planuje dedykować kolejne inwestycje, w tym akademiki przy ul. Prusa 9.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: https://kampusprusa9.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia