SCIENCE CHALLENGE DAY WE WROCŁAWIU. SZANSA NA WSPÓŁPRACĘ Z NESTLE POLSKA

SciTechGroup, Nestle Polska i Politechnika Wrocławska poszukują pomysłów, które pomogą zmniejszyć ilość plastiku w ekosystemie. Jeśli taki masz, weź udział w Science Challenge Day, wygraj 10 tys. euro i zyskaj szansę na kolejne 250 tys. euro inwestycji.

Science Challenge Day to całodniowy maraton innowacji, który odbędzie się już 27 października na terenie Politechniki Wrocławskiej. Będzie szansą dla naukowców, ekostartupów, studentów, zespołów i osób zaangażowanych w ochronę środowiska na przedstawienie własnych, ekologicznych  pomysłów, sprawdzenie ich potencjału biznesowego, a nawet na rozwój własnej firmy.

Organizatorem przedsięwzięcia jest SciTechGroup, partnerem strategicznym Nestle Polska.

Profesjonalne wsparcie

– Obecność plastiku w ekosystemie to problem globalny, ważny społecznie, ale też istotny z punktu widzenia biznesowego. Wykorzystując nasze doświadczenie, chcemy dać szansę na rozwój dobrego pomysłu młodym innowatorom. Zyskają pomoc takich mentorów jak choćby Olga Malinkiewicz, sieć kontaktów i silne zaplecze merytoryczne – mówi Artur Kupczunas, współzałożyciel SciTechGroup. To grupa, która w ciągu czterech lat zbudowała spółki wyceniane na ponad 120 mln euro. W jej portfolio są m.in nagradzane na świecie: SAULE Technologies, SensDx, Nanopure czy Edge One Solutions.

Podczas Science Challenge Day prezentacje projektów będą odbywały się w sześciu kategoriach:

  • REdesign: rozwój nowych materiałów mających potencjał do zastąpienia plastiku
  • REinvent: technologie i procesy skracające czas biodegradacji
  • REcycle: technologie i procesy recyklingu
  • REduce: zwiększenie efektywności procesów produkcyjnych; zmniejszenie ilości użytego plastiku/odzyskiwanie odpadów produkcyjnych
  • REuse: wykorzystanie składników odnawialnych/naturalnych w produkcji plastiku
  • REthink: rozwiązania podnoszące społeczną świadomość znaczenia redukcji/eliminacji plastiku z ekosystemu)

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zarejestrować swój pomysł na https://www.sciencechallengeday.eu

Wszystkie opakowania do recyclingu

Najwyżej oceniony projekt weźmie udział w procesie preakceleracji o wartości 10 tys. euro w ramach SciTech Fund. Nagroda stanowi szansę na dalszy rozwój projektu i założenie własnego biznesu.

W dalszej części współpracy można uzyskać nawet 250 tys. euro dofinansowania 

Do inicjatywy dołączyło Nestlé Polska S.A. – wiodąca firma produkująca żywność, posiadająca w swoim portfolio ponad 1500 produktów i prawie 70 marek.

– Cieszymy się, że możemy być partnerem takiego wydarzenia jak Science Challenge Day, gdyż nasze cele są tożsame. Dążymy do znalezienia ulepszonych rozwiązań w zakresie redukcji, ponownego użycia i recyklingu tworzyw sztucznych. W kwietniu br. roku zadeklarowaliśmy, że wprowadzimy opakowania, które w 100% będą nadawały się do recyklingu albo ponownego wykorzystania. Planujemy zrealizować ten cel do 2025 roku. Rozpoczęliśmy już współpracę z naszymi partnerami we wszystkich lokalizacjach Nestlé na świecie. W Polsce jesteśmy m.in. partnerem inicjatyw dążących do zwiększenia ilości zbieranych i recyklingowanych odpadów. Nieustannie poszukujemy sposobów na zmniejszenie naszego wpływu na środowisko. Dlatego wykorzystujemy materiały jednorodne do produkcji opakowań naszych produktów. Już dziś ponad 90% tonażu materiałów do opakowań produktów sprzedawanych w Polsce – zarówno tych produkowanych w naszych fabrykach, jak i importowanych–wytwarzanych jest ze szkła, metalu i tektury. Szklane słoiki, które są łatwe w recyklingu, stanowią obecnie 60% materiałów używanych do naszych opakowań- mówi Mariola Raudo, Kierownik Działu Spraw Korporacyjnych i PR w Nestlé Polska S.A.

Szczegóły: https://www.sciencechallengeday.eu

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia