Spółka spin-off Politechniki Wrocławskiej zwycięzcą konkursu New Economy Heroes 2017

Frma Sky Tronic zajmująca się bezzałogowymi statkami, czyli popularnymi dronami, została uznana za jeden z najbardziej innowacyjnych i perspektywicznych polskich start-upów wykorzystujących Internet Rzeczy.

Przedsiębiorstwo stworzyli naukowcy i absolwenci Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego razem z należącą do PWr spółką Instytut Transferu Technologii.

Konkurs New Economy Heroes 2017 organizowały wspólnie CodersTrust Polska, Business Link, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Ośrodek dialogu i analiz Thinktank. Do udziału mogły zgłaszać się start-upy, które w swojej działalności wykorzystują Internet Rzeczy (Internet of Things), a zatem – w dużym uproszczeniu – rozwiązania, które pozwalają urządzeniom komunikować się ze sobą, gromadzić informacje, przetwarzać je, tworzyć na ich podstawie prognozy i wyciągać wnioski.

Konkursowe jury składało się z doświadczonych biznesmenów, w tym m.in. światowej sławy duńskiego przedsiębiorcy Mortena Lunda, który na przestrzeni kilkunastu lat założył lub zainwestował w ponad setkę startupów wykorzystujących zaawansowane technologie, w tym choćby w Skype’a.

Za najbardziej perspektywiczną i innowacyjną jurorzy uznali firmę Sky Tronic, przyznając jej pierwsze miejsce w konkursie.

więcej informacji: https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/spolka-spin-off-politechniki-wroclawskiej-zwyciezyla-w-konkursie-new-economy-heroes-10414.html

fot: PWr

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia