Startup: Wrocław 2016 – razem o rozwoju Polski

To nie będzie zwykły kongres dla samorządowców, ani konferencja dla startupów czy dużych przedsiębiorstw. Założeniem Startup: Wrocław 2016 jest synergia, współdziałanie samorządów, biznesu i młodych, innowacyjnych technologicznie projektów dla rozwoju i wzmocnienia potencjału polskiej innowacyjnej gospodarki.

Spotkanie, rozmowa, pobudzenie do działania i wymiana doświadczeń – na to przede wszystkim stawiamy akcent, organizując ogólnopolską konferencję Startup: Wrocław 2016. Chcemy stworzyć przestrzeń dla debaty o współpracy, dlatego zapraszamy przedstawicieli rządu, władze lokalne z całego kraju, przedstawicieli dużego biznesu oraz małe, ale prężnie rozwijające się i innowacyjne technologicznie startupy. Współpraca tych czterech środowisk ma pomóc w stworzeniu i zaplanowaniu głównych kierunków budowy polskiej innowacyjnej gospodarki.

Inspiracją dla organizatorów konferencji był nowy plan gospodarczy ogłoszony przez ministra Morawieckiego. Zmiana sposobu myślenia o polskiej innowacyjnej gospodarce, o jej rozwoju oraz współpracy przy tym wielu środowisk, przede wszystkich młodych i dynamicznych polskich startupów, to jeden z głównych tematów, które będą poruszane podczas Startup: Wrocław 2016.

Nie mniej ważna jest polityka miejska, czyli lokalne podejście do wspierania i współpracy z młodymi przedsiębiorcami w obszarze rozwoju innowacji i wspierania tychże. To, w jaki sposób samorządy mogą wspierać działania lokalnych innowacyjnych technologicznie biznesów i jak na tym mogą skorzystać, jest jednym z ważniejszych zagadnień, które zaistniało w przestrzeni publicznej i którym również zajmiemy się podczas konferencji.

Podczas Startup: Wrocław 2016 nie może również zabraknąć rozmowy o polskich miastach i wdrażaniu w nich idei Smart City. O trendach, procesach inwestycyjnych i samych wdrożeniach porozmawiamy z zaproszonymi prelegentami, którzy jako eksperci będą ważnym źródłem informacji i inspiracji dla samorządów i przedsiębiorców. Dla tych drugich przygotowano również specjalne seminarium o sposobach finansowania, rozwoju i implementacji.

To pierwsza z cyklu ogólnopolskich konferencji poświęconych innowacyjnej gospodarce, które chcemy kontynuować w latach kolejnych z udziałem najbardziej prestiżowych i cenionych podmiotów. Pragniemy, aby stała się ona platformą do wymiany wiedzy, doświadczeń i kontaktów w wielu obszarach biznesu i polityki.

https://www.wroclaw.pl/startupy/startup-wroclaw-2016-razem-o-rozwoju-polski

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia