Szwedzka Sigma IT Consulting inwestuje we Wrocławiu

Firma Sigma IT Consulting, specjalizująca się w tworzeniu cyfrowych rozwiązań, otworzyła nowe biuro we Wrocławiu. Powstanie wrocławskiej jednostki jest strategiczną decyzją o wzmocnieniu pozycji firmy Sigma w Europie dzięki współpracy z wykwalifikowanymi inżynierami oprogramowania i specjalistami z branży IT z Polski.

Sigma IT Consulting planuje stabilny wzrost we Wrocławiu, chcąc zatrudnić do 100 inżynierów, do końca 2018 roku. Głównym celem firmy Sigma jest stworzenie najlepszego miejsca dla rozwoju pracowników poprzez budowanie rodzinnej, a zarazem profesjonalnej kultury pracy połączonej z projektami dla innowacyjnych klientów że Skandynawii i pozostałej części Europy.

Sigma IT Consulting świadczy usługi w zakresie telekomunikacji, motoryzacji, obronności, energii i opieki zdrowotnej oraz sektora publicznego. Przykładem klientów z którymi współpracuje są Volvo Group, Ericsson czy Telia. Nowa jednostka we Wrocławiu planuje realizację zadań związanych z rozwojem oprogramowania i usług informatycznych dla obecnych klientów, a także nowych klientów w Szwecji, Polsce i innych krajach.

Wrocław jest obecnie jednym z najatrakcyjniejszych miast dla biznesu IT i to nie tylko w skali Polski, ale i Europy. Nie jesteśmy już lokalizacją wyróżniającą się niskimi kosztami pracy, ale wysoką jakością. Tą jakość budują tysiące studentów i absolwentów kierunków informatycznych, setki firm z branży IT, które już działają w mieście oraz atrakcyjność Wrocławia, która przyciąga tu nowych mieszkańców i przedsiębiorców. Sprawia to, że firmy takie jak Sigma Consulting wybierają nasze miasto nie dlatego, aby obniżać koszty, a dlatego że ich biznes się rozwija i to właśnie Wrocław może zapewnić zasobu, które zabezpieczą ten rozwój, najlepsi przyciągają najlepszych – mówi Łukasz Czajkowski – dyrektor Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej .

Lars Kry, dyrektor generalny Sigma IT Consulting AB: Widzimy, że Sigma w Polsce jest okazją do rozszerzenia naszych kompetencji i naszej bazy klientów. Dzięki tej nowej jednostce we Wrocławiu możemy myśleć o nowych wyzwaniach z korzyścią dla całej grupy Sigma.

Maciej Reutt, mianowany dyrektorem nowego oddziału Sigma ITC we Wrocławiu, mówi: Jestem szczęśliwy podejmując się założenia i prowadzenia oddziału Sigma ITC w Polsce. Wrocław jest niesamowitym miastem, trochę na wzór Amerykańskiej Doliny Krzemowej. Mamy u nas międzynarodowe firmy HiTech w przemyśle telekomunikacyjnym, motoryzacyjnym i innych branżach, a także wiodące uniwersytety w wielu dziedzinach technologicznych, co jest powodem, dzięki któremu można spotkać tak wielu utalentowanych inżynierów oprogramowania we Wrocławiu. Uważamy, że połączenie szwedzkiej kultury biznesowej i wartości polskich inżynierów stworzy świetną bazę pod budowę Polskiej jednostki Sigma ITC we Wrocławiu.

Sigma IT Consulting jest największym członkiem grupy Sigma AB, szwedzkiej grupy konsultingowej, która zapewnia swoim klientom rozwiązania IT i programistyczne, a także doradztwo w dziedzinie biznesu i strategii w 11 krajach, w których pracuje ponad 3100 pracowników.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sigma.se lub kontaktując się z Maciejem Reutt, +48 601 555 765, maciej.reutt@sigma.se

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia