UPM Business Hub Wrocław stawia na rozwój

Firma UPM rozwija we Wrocławiu swój Business Hub. Inwestują w procesy finansowe oraz biznesowe takie jak m.in. obsługa klienta, sprzedaż, marketing i logistyka. W tym roku planują zatrudnić 80 osób i poszukują pracowników.

UPM to pochodząca z Finlandii, międzynarodowa firma działająca w przemyśle leśnym. W Polsce zatrudniają 1000 osób: w Business HUB Wrocław – 230, w fabrykach UPM pod Wrocławiem w Biskupicach Podgórnych i Nowej Wsi Wrocławskiej – 700 oraz w Krakowie, w centrum usług HR – 100.

źródło: UPM Business Hub

UPM Business Hub we Wrocławiu szuka pracowników

UPM Business Hub we Wrocławiu działa w biurowcu CU Office przy ul. Jaworskiej. Rozpoczęli działalność w lutym 2020 r. i wciąż się rozwijają. HUB obsługuje procesy finansowe, w ramach obszarów: księgi głównej i kontrolingu finansowego (RTR), obszaru zobowiązań (STP) i należności (LTC) oraz biznesowe takie jak m.in. obsługa klienta, sprzedaż, marketing, logistyka, stakeholder relations, zakupy i inne. W tym roku firma planuje zatrudnić w stolicy Dolnego Śląska kolejnych 80 osób.

– Zasięg działalności jest globalny, ale głównie obsługujemy kraje europejskie. Warto wspomnieć, że nie przenosimy do Wrocławia procesów transakcyjnych, powtarzalnych, tylko te bardziej skomplikowane. Ma to wpływ na nasze rekrutacje. Szukamy bardziej doświadczonych specjalistów z unikatowymi kompetencjami – mówi Dawid Koryl, Wrocław Business Hub Director.

Koronawirus im nie przeszkodził

Dawid Koryl zaznacza, że obecnie w UPM Business Hub, z powodu pandemii koronawirusa, pracują zdalnie, a na przyszłość rozważają hybrydowy model pracy.

źródło: UPM Business Hub

– Mimo trudnej sytuacji świetnie sobie poradziliśmy i wszystkie projekty zostały zrealizowane na czas. Co więcej, powstanie i sposób funkcjonowania HUB zostały docenione i zauważone w całej organizacji, co sprawiło, że staliśmy się strategicznym miejscem dla UPM i kolejni klienci wewnętrzni decydują się na lokowanie swoich operacji w naszym centrum we Wrocławiu – podkreśla.

Pytany o plany na przyszłość dodaje: – Dalsze wzmacnianie stabilnej pozycji w Polsce, wzrost naszej organizacji oraz, co najważniejsze, utrzymanie zadowolenia naszych pracowników.

 

Żródło: wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia