We Wrocławiu działa największa firma IT w Polsce

W tegorocznym Raporcie Computerworld TOP200 wrocławskie AB S.A. zajęło 1. miejsce jako największa firma informatyczna w Polsce.

Ponadto wrocławska spółka została największą informatyczną grupą kapitałową oraz największym polskim dystrybutorem IT, powiększając przewagę nad swoimi konkurentami.

Nowoczesny dystrybutor
– Rynek dystrybucji IT nieustannie się zmienia, coraz bardziej umacnia się trend i konieczność budowania wartości dodanej. Nasza pozycja lidera w kolejnej edycji Raportu Computerworld TOP200 potwierdza, że skutecznie się zmieniamy jednocześnie kreując rynek dystrybucyjny w CEE – mówi Zbigniew Mądry, członek zarządu, Dyrektor ds. Handlowych AB S.A. – Posiadamy m.in. rozbudowane kompetencje w usługach chmurowych, gdzie w nowym dla branży biznesie świadczenia usług w modelu subskrypcyjnym umacniamy naszą dominującą pozycję. Rozwijamy też nadal naszą logistykę, aby być jeszcze bardziej elastycznym i skutecznym graczem na rynku, który oprócz „tradycyjnych” produktów IT oferuje usługi oraz kompleksowe rozwiązania. Inwestujemy cały czas w wiedzę naszych pracowników oraz dzielimy się nią z naszymi partnerami, tym samym stając się ich wyspecjalizowanym doradcą. Tak rozumiemy naszą rolę bycia nowoczesnym dystrybutorem – dodaje Mądry.

Raport Computerworld TOP200 to kompleksowe opracowanie na temat polskiego rynku teleinformatycznego. Jego celem jest całościowe przedstawienie stanu polskiej branży ICT oraz stojących przed nią perspektyw i wyzwań. Tegoroczny raport to blisko 60 kompleksowych tabel opisujących kondycję branży IT z uwzględnieniem zmian w koniunkturze, przedstawianych według przychodów z poszczególnych sektorów gospodarki, gałęzi produktowych i usługowych.

Są też startupy
W czołówce zestawienia firm informatycznych o największym wzroście przychodów w 2017 roku, znalazło się również wrocławskie Codemy S.A. będące właścicielem szkoły programowania Kodilla.

W porównaniu do zeszłego roku wrocławianie zanotowali 703 procent wzrostu, co dało im w rankingu drugie miejsce za Cherrypick Games.

– Mimo że cała branża rośnie w ekspresowym tempie, to w tym roku planujemy wskoczyć dużo, dużo wyżej – zapowiada Marcin Kosedowski, szef marketingu Szkoły Programowania Kodilla.com.

Według danych Instytutu Badań Rynku i Opinii DRB Polonia Kodilla była najchętniej wybieraną szkołą programowania w 2017 roku, a rok wcześniej uzyskała tytuł “Najlepszej szkoły programowania 2016 roku” według portalu edukacyjnego Edutorial.

Innym wrocławskim akcentem w rankingu Computerworld TOP200 jest TestArmy. Firma ta uplasowała się na 16. miejscu wśród spółek o największym wzroście przychodów w roku 2017.

Źródło: wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia