Wrocław doceniony za jakość życia. Ranking „Quality of Living” 2018

231 miast z całego świata i wśród najlepszych miejsc do życia Wrocław. Liderem, w międzynarodowego rankingu „Quality of Living” – od 9 lat jest Wiedeń.

W ubiegłorocznym rankingu najlepszych miejsc do życia „Quality of Living” firmy doradczej Mercer, Wrocław był na miejscu 100. – w tegorocznym zestawieniu miasto utrzymało pozycję. Warto podkreślić, że w rankingu oprócz Wrocławia znalazło się tylko jedno polskie miasto – Warszawa, która zajęła 82. miejsce.

W rankingu najlepszych miejsc do życia od 9 lat wygrywa Wiedeń. W pierwszej dziesiątce znalazły się: Zurych (2), Auckland w Nowej Zelandii (3), Monachium (4), Vancouver (5), Dusseldorf (6) i Frankfurt (7). Genewa (8), Kopenhaga (9) i Bazylea (10). Na końcu stawki są: stolica Jemenu Sana, Bangi w Republice Środkowoafrykańskiej oraz Bagdad w Iraku.

W klasyfikacji najlepszych miejsc do życia brano pod uwagę m.in. sytuację polityczną, poziom oświaty, transportu, opieki medycznej, środowisko naturalne oraz oferty: kulturalną, konsumencką i mieszkaniową. W ten sposób porównywana jest jakość życia w poszczególnych metropoliach na całym świecie. Na podstawie tych danych międzynarodowe firmy i organizacje – mogą szacować wynagrodzenie dla specjalistów pracujących poza swoim krajem.

Źródło: https://www.wroclaw.pl/biznes/wroclaw-ranking-najlepszych-miast-do-zycia-2018-quality-of-living-firmy-mercer

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia