Wrocław wśród najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy

74% pracowników przeprowadziłoby się w przypadku otrzymania atrakcyjnej oferty pracy – tak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Antal. W tym rankingu Wrocław wyprzedza tylko Warszawa.

To już siódma edycja badania Antal „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy”. Najnowszy ranking pokazuje specjaliści i menedżerowie w Polsce są otwarci na zmianę miejsca pracy. Taką możliwość rozważyłoby 3 na 4 zapytanych.

– Najbardziej pożądane miasto to Warszawa, w której chce pracować co drugi specjalista lub menedżer dopuszczający możliwość zmiany miejsca zamieszkania. Relokacja zawodowa do stolicy Dolnego Śląska byłaby interesująca dla 38% badanych, a 33% chętnie przeprowadzi się do Trójmiasta. Listę TOP5 najbardziej atrakcyjnych lokalizacji zamykają Kraków oraz Poznań – informują autorzy badania z firmy Antal.

Wrocław drugi

Jak wynika z raportu, aż 38% specjalistów i menedżerów chętnie przyjęłoby propozycję nowej pracy w stolicy Dolnego Śląska. W rezultacie miasto zajęło drugie miejsce na liście najbardziej pożądanych miejsc pracy w Polsce. Warto przypomnieć, że rok temu, z podobnym odsetkiem (39%), miasto było liderem.

Michał Wolski z Antal zwraca uwagę, że Wrocław już od kilku lat przyciąga pracowników, gdyż włodarze miasta konsekwentnie realizują politykę budowania marki Wrocławia.

– Z jednej strony przyciągane są do regionu inwestycje realizowane przez liderów w swoich branżach (IT, finanse, motoryzacja, appliance, SSC), z drugiej Wrocław oferuje szeroką ofertę kulturalną i rozrywkową. Warto w tym miejscu przypomnieć, jak udanym przedsięwzięciem było zorganizowanie kilkuset różnych eventów w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Z kolei w 2017 roku we Wrocławiu odbyły się World Games – igrzyska sportów nieolimpijskich. W ciągu kilku ostatnich lat zakończono też duże inwestycje infrastrukturalne, które zdecydowanie poprawiły jakość życia mieszkańców – mówi Michał Wolski, Branch Manager, Antal Wrocław.

Źródło: https://www.wroclaw.pl/biznes/specjalisci-i-menedzerowie-na-rynku-pracy-badania-antal-2017

 

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia