Wrocławski wynalazek będzie sprzedawany na całym świecie

Wrocławski Nestmedic SA podpisał umowę z dystrybutorem – spółką Oxford Pol, która rozpocznie sprzedaż teleKTG Pregnabit – przenośnego urządzenia, które pozwala na monitorowanie stanu zdrowia dziecka w łonie matki. W listopadzie wrocławski wynalazek będzie zaprezentowany na MEDICA 2017 w Düsseldorfie – największych targach sprzętu medycznego na świecie.

Startup Nestmedic SA z Wrocławskiego Parku Technologicznego podpisał właśnie umowę z firmą Oxford Pol, posiadającą ponadtrzydziestoletnie doświadczenie na polskim rynku sprzętu medycznego. Oxford Pol stał się oficjalnym dystrybutorem telemedycznego systemu Pregnabit do monitorowania dobrostanu płodu w dowolnym miejscu i czasie.

– Zgodnie z zapowiedziami, we wrześniu rozpoczęliśmy sprzedaż komercyjną Pregnabit w Polsce. Podpisanie umowy z Oxford Pol jest dla nas kolejnym krokiem w kierunku wzmocnienia kanałów sprzedaży. Jednym z naszych priorytetów jest ekspansja zagraniczna. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z wybranymi partnerami na kilku rynkach europejskich i poza europejskich. W listopadzie będziemy prezentować Pregnabit na Medica, największych targach sprzętu medycznego na świecie – mówi Barbara Załęska, członek zarządu i dyrektor ds. strategii i rozwoju biznesu w Nestmedic. Nestmedic SA pracuje nad rozwinięciem sieci dystrybucyjnej na terenie Polski oraz na rynkach zagranicznych. 12 czerwca 2017 r. Nestmedic SA zadebiutował na NewConnect.

Pregnabit wspiera pracę lekarzy i położnych

Nestmedic SA powstał w 2014 roku. W ciągu kilkunastu miesięcy spółka stworzyła innowacyjny na skalę światową produkt – jeden z najbardziej zaawansowanych diagnostycznie i technologicznie telemedyczny system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Unikalność rozwiązania polega na połączeniu urządzenia teleKTG Pregnabit z całodobowym Medycznym Centrum Telemonitoringu (MCT). Pomysłodawczyniami rozwiązania są dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha oraz dr n. med. Anna Skotny.

Pregnabit drugiej generacji

Startup Nestmedic SA z Wrocławia otrzyma niemal 5 mln zł dofinansowania od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Szybka Ścieżka. Pieniądze zostaną przeznaczone na prace nad telemedycznym systemem Pregnabit nowej generacji – to przenośne urządzenie pozwala na monitorowanie stanu zdrowia dziecka w łonie matki.

Źródło: wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia