Produkują na świat. BIW Polska sp. z o.o. rozpoczęła produkcję w zakładzie przy ul. Opolskiej we Wrocławiu.

Ich produkty są w samochodach, samolotach i pociągach. 23 sierpnia 2017 r. BIW Polska sp. z o.o. oficjalnie rozpoczęła produkcję w zakładzie przy ul. Opolskiej we Wrocławiu.

Firma BIW Isolierstoffe GmbH produkuje wszelkiego rodzaju artykuły silikonowe, uszczelnienia i zabezpieczenia przewodów, które są wykorzystywane w przemyśle samochodowym, medycznym, samolotowym, kolejowym i budowniczym.

– Nasze osłony zabezpieczające do kabli są m.in. w samochodach europejskich marek – mówi Mariusz Klimczuk, dyr. BIW Polska sp. z o.o.

Firma BIW Polska sp. z o.o. istnieje we Wrocławiu od maja 2015 roku. Przy czym do końca 2016 r, spółka zajmowała się tylko i wyłącznie konfekcją produktów wytwarzanych przez firmę BIW GmbH z siedzibą w Ennepetal w Nadrenii Północnej-Westfalii.

– Produkty z Niemiec były we Wrocławiu sprawdzane jakościowo, pakowane i wysyłane z powrotem do centrali firmy – mówi Mariusz Klimczuk.

Na początku 2017 r. wrocławski zakład z ul. Buforowej został przeniesiony na ul. Opolską i tu firma BIW Polska sp. z o.o. rozpoczęła już produkcję tekstylnych osłon do wiązek kablowych i przewodów elektrycznych (tzw. FLEXTEX). W środę 23 sierpnia oficjalnie otwarto nowy zakład. W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele BIW Isolierstoffe GmbH i BIW Polska oraz członkowie Niemiecko-Polskiej Izby Gospodarczej.

– Inwestorzy we Wrocławiu to nie tylko globalne korporacje ale też mniejsze firmy takie jak BIW. Ta niemiecka firma zatrudnia na świecie niewiele ponad 500 osób, z czego blisko 50 we Wrocławiu. To oznacza, że wrocławski zakład BIW stanowi istotny element firmy – podkreśla Łukasz Czajkowski dyr. Centrum Wspierania Biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Obecnie w BIW we Wrocławiu pracuje 45 osób. W związku z rozwojem firmy, do końca 2017 r. planowane jest zwiększenie zatrudnienia do 60 osób.

– Poszukujemy m.in. operatorów linii produkcyjnych i pracowników produkcji – wylicza Mariusz Klimczuk.

Źródło: wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia