Wrocławski intive poszukuje 200 specjalistów IT

Poszukiwani są przede wszystkim inżynierowie oprogramowania, specjaliści ds. testów i kierownicy projektów.

Intive zainwestował w iNTENCE 7 milionów euro. Niemiecka firma zajmuje się produkcją zintegrowanego oprogramowania dla najnowszych modeli samochodów najważniejszych światowych marek, takich jak Audi, Volkswagen, BMW czy Porsche.

Wrocławski rynek IT

Przedstawiciele firmy podkreślają, że wrocławski rynek usług IT liczy już ok. 40 tys. osób, oczekiwania rynkowe powodują wciąż rosnące zapotrzebowanie na programistów i specjalistów od nowych technologii. Wiele wrocławskich firm IT zwraca uwagę na zbyt małą liczbę właściwych kandydatów do pracy.

Z raportu „Niedobór talentów” ManpowerGroup wynika, że informatycy są na ósmym miejscu wśród zawodów, których przedstawicieli pracodawcom najtrudniej jest znaleźć. Szacuje się, że polska branża informatyczna mogłaby już w tej chwili zatrudnić nawet do 50 tys. pracowników.

Marka intive

Marka intive powstała we wrześniu 2016 roku w wyniku połączenia trzech spółek, należących do Enterprise Investors: polskiego SMT Software Services, polsko-fińskiego BLStream oraz niemieckiej spółki Kupferwerk. W czerwcu spółka podpisała umowę partnerską z argentyńską firmą FDV Solutions, w wyniku której powstało nowe centrum deweloperskie. Jego głównym zadaniem jest przyśpieszenie rozwoju intive na rynku amerykańskim.

Zarejestrowana w Polsce firma zatrudnia ponad 1500 osób, w tym ponad 500 w największym biurze we Wrocławiu. Spółka planuje zwiększać poziom zatrudnienia o 25% każdego roku. Swoim pracownikom umożliwia pracę kilku lokalizacjach w Polsce (Warszawa, Wrocław, Białystok, Poznań, Lublin, Szczecin, Kraków) oraz za granicą  (Niemcy, UK, USA, Argentyna). Intive wspiera również rozwój pracowników dzięki możliwościom udziału w ciekawych zagranicznych projektach w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy USA.

Źródło:http://www.wroclaw.pl/biznes/intive-miejsca-pracy

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia