AKWAWIT S.A. triumfuje na I Warsaw Spirits Competition 2018

Wrocławska firma AKWAWIT S.A. otrzymała złote oraz srebrne medale w konkursie I Warsaw Spirits Competition.

3 października w restauracji Winsky w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia medali producentom i importerom alkoholi z 17 krajów. Alkohole były oceniane w siedemnastu kategoriach, w degustacji w ciemno, przez jury złożone z ekspertów i publicystów. W kryteriach oceny znalazły się: aromat, smak, finisz i całościowe wrażenie, na które składają się takie elementy jak harmonia czy nowatorstwo.

AKWAWIT S.A. stanął na podium aż pięciokrotnie. Bardzo wysokie noty, a tym samym złote medale otrzymały wódki Krakus i Wratislavia, oraz gin Krakus. Srebrem wyróżnione zostały nowe propozycje smakowe Krakus Gruszkowy i Krakus Malinowy.

Wódki z portfolio AKWAWIT S.A. zostały odznaczone na tle ponad 120 produktów alkoholowych z całego świata.

Wyniki konkursu pokazują, że polskie wódki to nadal klasa sama w sobie i pod względem smaku nie ustępują największym światowym markom. Wpływ na to ma nie tylko tradycja i doskonalone przez lata metody destylacji, ale również wykorzystanie w produkcji wyszukanych i dokładnie wyselekcjonowanych składników. – mówi Urszula Wójcik, główny technolog AKWAWITU.

Oprócz znanej i cenionej od lat marki Krakus, wódki z ponad 50-letnią tradycją, jury doceniło również jej młodszą siostrę – Wratislavię, która od 1997 roku pełni rolę ekskluzywnej wizytówki Dolnego Śląska oraz reprezentuje Wrocław podczas uroczystości w Polsce i za granicą. Odkryciem dla jury były Krakus Gin, i nowe, owocowe odsłony Krakusa – Gruszkowy i Malinowy.

Ogromna popularność konkursu spowodowała, że organizatorzy, magazyn „Aqua Vitae” i serwis Spirits.com.pl, już zapowiadają przyszłoroczną edycję, w której pojawi się jeszcze więcej kategorii.

Źródło: akwawit.eu

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia