DataArt znacznie powiększy zespół

DataArt, amerykańska firma zajmująca się konsultingiem technologicznym w 20 lokalizacjach na całym świecie, podsumowuje 3 lata działalności i zapowiada dalszy rozwój biura we Wrocławiu.

– Naszym zdaniem Wrocław to prawdopodobnie najważniejsze miasto na technologicznej mapie Polski. Liczba najwyżej wykwalifikowanych specjalistów jest tu ogromna i pozwala realizować najbardziej ambitne projekty w dziedzinie high-tech. Wrocław przeczy też mitowi, że praca w IT wiąże się głównie z branżą finansową. Informatycy z naszego miasta mają unikatową szansę tworzenia oprogramowania dla wszystkich sektorów gospodarki z całego świata: od medycyny i farmacji, poprzez turystykę i e-handel, aż po absolutne nowości technologiczne w dziedzinie Internet of Things. Tak szeroki wachlarz możliwości dla programistów jest charakterystyczny dla stolicy Dolnego Śląska i niespotykany na podobną skalę w innych dużych miastach. Uważam, że to efekt doskonałej lokalizacji Wrocławia, jego infrastruktury i naturalnej otwartości mieszkańców na wszystko co nowe. W efekcie oferta dla programistów jest bardzo atrakcyjna, a do rozwoju w stolicy Dolnego Śląska dodatkowo motywują zarobki. To jedyna branża, w której są one na podobnym poziomie co w Warszawie – powiedział Ryszard Permus, prezes zarządu i kierownik wrocławskiego biura DataArt.

Wrocławskie biuro w liczbach
Zatrudnienie we wrocławskim Centrum Rozwoju Oprogramowania przy Placu Grunwaldzkim wzrosło od początku działalności do 120 osób. Największą grupę stanowią programiści (53 proc. całego zespołu), zaś najczęściej wykorzystywanymi przez nich technologiami są Java, JavaScript oraz .NET. W firmie pracuje również duży dział testerów jakości (21 proc.).Połowa wrocławskiego zespołu pracuje w DataArt dłużej niż 3 lata, a niemal co czwarta osoba dłużej niż 5 lat. Pracownicy dołączyli do wrocławskiego biura z innych lokalizacji firmy na całym świecie, których jest łącznie 20. Stąd szeroka znajomość języków – pracownicy biura posługują się siedmioma: polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim i ukraińskim. Najmłodsza osoba w firmie ma 22 lata, najstarsza 50 lat, przy średniej wiekowej na poziomie 31 lat.
– Niezmiennie obserwujemy zapotrzebowanie na pracę naszych programistów. Planujemy zatrudnić do zespołu kolejne 80 osób. Poszukujemy osób pracujących w różnych technologiach, ze szczególnym nastawieniem na Javę, JavaScript, .NET, Android, iOS, a także testerów oprogramowania oraz analityków biznesowych – powiedział Ryszard Permus.

O DataArt
DataArt zajmuje się konsultingiem technologicznym na skalę globalną – projektuje, opracowuje i wspiera unikalne rozwiązania IT. Nasi specjaliści tworzą nowe produkty i modernizują istniejące systemy, mając realny wpływ na transformację technologiczną w wielu branżach. DataArt zdobyła zaufanie wiodących marek i wymagających klientów takich jak Nasdaq, S&P, oneworld Alliance, Ocado, artnet, Betfair i skyscanner. Funkcjonuje jako globalna sieć firm świadczących usługi technologiczne, współpracując z ponad 2500 profesjonalistami w 20 lokalizacjach w USA, Europie i Ameryce Południowej.

Źródło: DataArt

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia