Gigant sprzedaży internetowej otworzył podwrocławskie magazyny. Zatrudni tysiące osób

Amerykański koncern Amazon właśnie uroczyście otworzył swoje dwa centra logistyczne w Bielanach Wrocławskich. W potężnych magazynach pracę znajdzie docelowo – w ciągu najbliższych trzech lat – 6,5 tysiąca osób.

O wielkiej inwestycji koncernu Amazon w Polsce donosiliśmy jesienią zeszłego roku. We wtorek 28 września amerykański gigant sprzedaży internetowej otworzył dwa pierwsze centra logistyczne w naszym kraju. Oba znajdują się w Bielanach Wrocławskich.

Dla firmy Amazon to dzień naprawdę szczególny. Zaledwie w siedem miesięcy od ceremonii wmurowania kamienia węgielnego i rozpoczęcia pierwszych prac konstrukcyjnych oba nasze centra są w pełni gotowe do rozpoczęcia działań – podkreśla Tim Collins, wiceprezes ds. operacyjnych centrów logistycznych Amazona w Europie.

Tysiące miejsc pracy

Obraz1Trzecie centrum – w Sadach pod Poznaniem – otwarte zostanie w środę. Łącznie –  w trzech centach – pracę na stałe znajdzie 4,5 tys. osób, a dodatkowe 7,5 tys. jako pracownicy sezonowi.

Zakończenie w tak krótkim czasie, inwestycji o tak wielkim znaczeniu, zarówno z perspektywy rozwoju gospodarczego kraju, jak i samego regionu, jest naprawdę imponujące. Cieszy również fakt, że deklaracje złożone przez inwestora w ubiegłym roku, dotyczące zapewnienia bezprecedensowej liczby nowych miejsc pracy, zostały spełnione – mówi Ilona Antoniszyn-Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Nabór pracowników do nowych centrów wciąż trwa. Aplikować można na stronie www.PracawFC.AmazonJobs.com.  

Amazon oferuje swoim pracownikom wiele świadczeń dodatkowych, m.in. firmowe ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie medyczne, ciepłe posiłki w stołówce za złotówkę dziennie oraz bezpłatny transport z całego regionu.

Pracownicy koncernu w Polsce otrzymują także 26 dni płatnego urlopu rocznie, niezależnie od stażu pracy. Firma oferuje również programy takie jak Career Choice, w ramach którego zobowiązuje się do zapłaty do 95% czesnego za kursy z różnych obszarów, niezależnie od tego czy nowo nabyte umiejętności będą istotne w pracy na rzecz firmy.

Magazyn jak kilkanaście boisk

Oba potężne centra w Bielanach Wrocławskich mają po około 95 tys. metrów kwadratowych powierzchni każde, co jest odpowiednikiem 13 boisk piłkarskich.

Obiekty Amazona są największą inwestycją tego rodzaju w Polsce, a ze względu na ogromną skalę przedsięwzięcia były też nieprzeciętnym wyzwaniem dla dewelopera – począwszy od znalezienia właściwej lokalizacji, poprzez samą budowę centrów logistycznych, na zapewnieniu obszernej infrastruktury drogowej kończąc – tłumaczy Robert Dobrzycki, partner zarządzający w Panattoni Europe.

Wszystkie trzy polskie centra logistyczne zostaną zintegrowane z europejską siecią logistyczną Amazona. Na początku świadczyć będą usługi głównie na rzecz domeny Amazon.de, z biegiem czasu obsługując także klientów z innych krajów w całej Europie.

Źródło: araw.pl

Strategic partners

Content matter experts

Contact

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Address

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Implementation and maintenance: Stermedia