Kobieca droga do sukcesu – „Mentoring Walk”

28 września 2019 roku  we Wrocławiu ruszy kilkugodzinny spacer „Mentoring Walk”, podczas którego uznani liderzy spotkają się z kobietami, które do tej roli aspirują. Lider doradza i wspiera swoją podopieczną rozmawiając na temat wyzwań zawodowych i dzieląc się doświadczeniami.

Od 2012 roku,  Vital Voices Chapter Poland organizuje Global Mentoring Walk, który stał się inspiracją do stworzenia także regionalnych inicjatyw. Pomysł na Mentoring Walk pochodzi od amerykańskiej ikony mediów, założycielki i prezeski Oxygen Media, partnerki biznesowej Oprah Winfrey – Geraldine Laybourne. Wypełniony grafik Geraldine nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi młodymi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z jej rad. Zamiast odmawiać, Geraldine proponowała dołączenie do jej codziennego, porannego spaceru. Wspólne przechadzki stały się wkrótce regularną praktyką, a Geraldine zainicjowała podobne wydarzenia w największych miastach USA.

Zaproszenie na Mentoring Walk kierowane jest do osób, które chcą zmieniać swoją rzeczywistość dla siebie i innych, podzielić się własnymi doświadczeniami i wyzwaniami. Wspólny spacer mentora i mentee to doskonała okazja do rozmowy o wyzwaniach zawodowych. Stworzone pary mentee – mentor poruszają m.in. kwestie radzenia sobie w sytuacjach stresowych, tematy związane z zarządzaniem zespołem, organizacją pracy, czy utrzymaniem work-life balance.

Dotychczas wspólne spacery par mentoringowych (Global Mentoring Walk) odbywały się corocznie, w okolicach dnia kobiet, w Warszawie. 28 września br., dzięki inicjatywie Vital Voices Poland i Sebastiana Drzewieckiego, to wspaniałe wydarzenie dotrze do kolejnych miast Polski: Krakowa, Gdańska i Wrocławia.

We Wrocławiu wydarzenie Mentoring Walk odbędzie się po raz pierwszy, a liderem lokalnej edycji jest Anna Berczyńska.

– Cieszę się, że mogę wykorzystać moje doświadczenia nabyte podczas wsparcia pierwszych edycji Mentoring Walk w Poznaniu, żeby zaszczepić tą wyjątkową inicjatywę we Wrocławiu. Z ogromnym zaangażowaniem podchodzę do budowania kapitału społecznego we Wrocławiu poprzez wydarzenie Mentoring Walk przy wsparciu przedstawicieli ARAW, ekspertów i lokalnych firm. Zapraszam do udziału wszystkich, którzy chcą dzielić się sukcesami, lekcjami wyciągniętymi z trudnych sytuacji, a także wiedzą i twórczą energią – mówi Anna Berczyńska, liderka wrocławskiej edycji Mentoring Walk.

Z punktu widzenia Wrocławia, wydarzenia, które pozytywnie wpływają na kształtowanie kompetencji liderskich w rozwijających się tutaj firmach są niezwykle istotne.

– Jestem dumna, że we Wrocławiu wykształciliśmy już lokalnych menedżerów, którzy mogą uczyć i inspirować innych oraz czują potrzebę dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z tymi osobami, które również aspirują do roli lidera w swoich zespołach i organizacjach – mówi Ewa Kaucz, prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, partnera projektu.

Rekrutacja do programu Mentoring Walk

Rekrutacja do programu startuje już 28 sierpnia br. na stronie mentoringwalk.pl. Dobór par mentoringowych będzie odbywać się na podstawie informacji, które uczestnicy prześlą w formularzach zgłoszeniowych. Pod uwagę będzie brany kontekst środowiska i doświadczenie zawodowe. Idealne dopasowanie charakteryzuje się „chemią” między mentorem i mentee, ale umiejętnością wyjścia ze swojej strefy komfortu w kierunku nowego doświadczenia stymulującego pozytywnie rozwój.

 

Źródło: wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia