Kolejny etap budowy akademika BaseCamp Student ukończony. Piękna elewacja zabytkowej Piekarni Mamut gotowa.

Prace mające na celu odrestaurowanie zabytkowej elewacji ze starej cegły trwają.

Na obecną chwilę ukończone zostały prace na elewacji południowej dawnego magazynu mąki od ul. Sienkiewicza. Dla tej elewacji pozostają jeszcze prace w parterze – głównie odrestaurowanie kamieniarki. Na pozostałych elewacjach zabytkowych prace są kontynuowane.

 

Realizowana przez spółkę BaseCamp Student Wrocław inwestycja – remont z przebudową, rozbudową oraz zmianą sposobu użytkowania poprzemysłowych budynków dawnej piekarni „Mamut” dla potrzeb domu studenckiego weszła  w kolejną fazę.
Aktualnie rozpoczną się prace  nad wykonaniem elewacji na obiektach nowoprojektowanych, montaż stolarki okiennej, jak i wykonanie ścian działowych wewnątrz budynku.

 

Odrestaurowane istniejące i nowoprojektowane części domu studenckiego będą stanowiły jedną spójną całość funkcjonalną, techniczną i przestrzenną i będą traktowane jako jeden budynek. W realizowanej inwestycji zaplanowanych jest 775 pokoi – są to nowoczesne studia z własnymi łazienkami oraz opcją kuchni.

 

Ze względu na wyjątkowość architektoniczną obiektu do prac projektowych została zaangażowana Grupa 5 Architekci, która już we współpracy przy projekcie chociażby w Łodzi udowodniła, że doskonale „czuje”, jak należy modernizować istniejące, ale bardzo wymagające obiekty.

 

 

Źródło: The Bar

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia