Konkurs o pierwszą Polsko-Niemiecką Nagrodę Gospodarczą otwarty!

Z okazji 25-lecia działalności Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska) po raz pierwszy ogłasza konkurs, w którym firmy mogą ubiegać się o bilateralną Polsko-Niemiecką Nagrodę Gospodarczą.
Nagroda zostanie wręczona 2 kwietnia 2020 r. w Warszawie, w trakcie Gali Jubileuszowej AHK Polska. 

O nagrodę ubiegać mogą się przedsiębiorstwa, które odniosły szczególny sukces w bilateralnej polsko-niemieckiej sferze gospodarczej w ostatnim roku, wdrożyły innowacje lub dały impuls do aktywizacji gospodarczej regionu lub kraju. Zwycięzca otrzyma kampanię wizerunkową kierowaną na wzrost świadomości marki, roczne bezpłatne członkostwo w AHK i inne nagrody. Wnioski można składać online na stronie https://ahk.pl/pl/polsko-niemiecka-nagroda-gospodarcza/do 21 lutego 2020 r. Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej Gali 25-lecia Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Warszawie, która odbędzie się 2 kwietnia 2020 roku.

 

„Wiele firm z Polski odniosło w ostatnich latach duży sukces w pozycjonowaniu swoich produktów i usług na rynku niemieckim, mimo to nie zaistniały one w świadomości i opinii publicznej” – mówi dr Lars Gutheil, dyrektor zarządzający AHK Polska. „W przyszłości nagroda powinna stanowić widoczną platformę wizerunkową dla tych sukcesów. To samo dotyczy wysoce innowacyjnych rozwiązań opracowanych przez polskie przedsiębiorstwa w kooperacji z niemieckimi partnerami”. Liczne kooperacje bilateralne przyczyniają się również do tworzenia miejsc pracy lub poprawy warunków życia mieszkańców konkretnych regionów. „To właśnie te historie sukcesów wpisują się w ideę Polsko-Niemieckiej Nagrody Gospodarczej – niezależnie od wielkości firmy czy branży”, mówi Gutheil. „Nagroda jest adresowana do działań szeroko definiowanego polsko-niemieckiego środowiska biznesowego”.

 

Od 25 lat AHK Polska przyczynia się do rozwoju polsko-niemieckich stosunków gospodarczych. W 2018 r. obroty w handlu polsko-niemieckim wyniosły ok. 120 mld euro. Ok. 1,4 mln miejsc pracy w Polsce jest bezpośrednio związanych ze współpracą z niemieckimi firmami. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, skupiająca prawie 1000 firm członkowskich, jest największą bilateralną izbą w Polsce. Oprócz głównej siedziby w Warszawie, posiada biura w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach.

 

Po zamknięciu etapu zgłoszeń 21 lutego br., jury konkursowe wybierze firmy do kolejnego etapu, na które internauci będą mogli głosować online. „Wyniki głosowania online to część punktacji końcowej” – mówi Gutheil. Finaliści zaprezentują się jury i publiczności gali finałowej konkursu 2 kwietnia br. i spośród nich wyłoniony zostanie zwycięzca.

 

Podczas roku jubileuszowego AHK Polska, w całej Polsce i w Niemczech odbędą się liczne wydarzenia jubileuszowe. Platynowymi partnerami AHK z okazji jubileuszu są BMW Group Polska, NRW Invest i Grupa Raben.

 

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia