Polish Scientific Networks w Kampusie Pracze

Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademię Młodych Uczonych PAN i Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, we współpracy m.in. z Wrocławskim Centrum Badań EIT+, ruchem Obywatele Nauki oraz Science. Polish Perspectives.

To już druga edycja konferencji, tym razem poświęcona współpracy nauki z biznesem. Jej głównym celem jest dyskusja nad sposobami komercjalizacji wyników badań oraz pomoc w nawiązaniu współpracy między środowiskiem naukowym a firmami i organizacjami zainteresowanymi tworzeniem i wdrażaniem innowacyjnych technologii.

To wyjątkowe wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do naukowców, którzy:

chcą rozpocząć przygodę z biznesem, czy to współpracując z nim, czy też zakładając własny start-up i szukają kontaktów
chcą przejść z akademii do przemysłu, zastanawiają się, czy to dobry wybór, szukają ciekawego miejsca pracy
chcą wrócić do Polski i zastanawiają się, co jeszcze – poza pracą w akademii – ma im ona do zaoferowania
Drugą grupa docelową PSN są przedsiębiorcy, którzy chcieliby:

wymienić się doświadczeniami z innymi innowacyjnymi przedsiębiorcami
znaleźć młodych zdolnych ludzi szukających ciekawej pracy, którzy mogą wesprzeć rozwój ich firmy
Wśród panelistów znajdą się m.in.: p. dr Piotr Dardziński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. dr hab. Elżbieta Frąckowiak oraz prof. dr hab. E. Nęcka z Państwowej Akademii Nauk, p. Sarai Kemp – przedstawicielka firmy Trendlines Agtech z Izraela, p. Adam Piotrowski z firmy Vigo, a także p. Paweł Przewięźlikowski z firmy Selvita.

Sesje wykładowe PSN będą zatem dotyczyć nie tylko nowoczesnych technologii, w tym technologii IT i biomedycznych, ale także innowacji społecznych. Dodatkowo będzie można wziąć udział w panelach dyskusyjnych na temat rozwoju innowacyjnego przemysłu w Polsce, dobrych praktyk we współpracy nauki z biznesem, czy roli badań naukowych w rozwiazywaniu problemów społecznych i cywilizacyjnych.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie: www.nauka.gov.pl/polish-scientific-networks/. Rejestracja uczestników rozpocznie się w połowie marca.

Źródło: eitplus.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia