Polski Czempion 21 czerwca w BarBarze

Firma doradcza PwC, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, PKO Bank Polski, Redakcja „Pulsu Biznesu” oraz Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej zapraszają na pierwsze spotkanie w ramach nowej odsłony Programu Polski Czempion – „Strategia ekspansji zagranicznej – nowe możliwości i instrumenty wsparcia internacjonalizacji”.

Program Polski Czempion promuje i wspiera polskie przedsiębiorstwa, które eksportują i inwestują zagranicą lub mają w planach ekspansję zagraniczną.
Celem programu jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z zakresu ekspansji zagranicznej, w tym także case study wybranych firm. Program prowadzony jest w kilku wybranych miastach Polski, pod patronatem Konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion, przy współpracy PwC, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, PKO Banku Polskiego, Redakcji „Pulsu Biznesu” oraz lokalnych partnerów samorządowych i otoczenia biznesu.
Program opiera się na cyklicznych spotkaniach o charakterze merytoryczno – networkingowym. Tegoroczny cykl spotkań rozpocznie się w połowie 2018 roku i obejmie dwa spotkania regionalne oraz trzecie, ogólnopolskie spotkanie, podczas którego nastąpi certyfikacja uczestników Programu Polski Czempion.
Merytoryka tegorocznych spotkań podzielona została na trzy bloki tematyczne:
BLOK I – Strategia ekspansji zagranicznej – nowe możliwości i instrumenty wsparcia internacjonalizacji.
BLOK II – Bezpieczeństwo i efektywność w wychodzeniu na rynki zagraniczne – finansowanie ekspansji, minimalizacja ryzyka, aspekty podatkowe i prawne.
BLOK III – W podróży dookoła świata – czyli o globalnych doświadczeniach polskich firm.
Każde spotkanie wzbogacone zostanie także panelem dyskusyjnym, w ramach którego polscy przedsiębiorcy podzielą się swoim doświadczeniem w ekspansji zagranicznej. Dodatkowo roczny cykl spotkań zostanie uzupełniony o regularne webinaria, podczas których eksperci programu przedstawią najważniejsze aspekty funkcjonowania na konkretnych rynkach.
Dodatkowym elementem Programu jest możliwość uczestnictwa w siódmej edycji Konkursu Polska Firma – Międzynarodowy Czempion. Celem Konkursu jest uhonorowanie polskich przedsiębiorstw, które odnoszą znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych, a tym samym przyczyniają się nie tylko do swojego rozwoju, ale są motorem wzrostu całej gospodarki. Do udziału w konkursie zapraszamy polskie firmy prywatne oraz przedsiębiorstwa z udziałem Skarbu Państwa. Zwieńczeniem jest Gala Konkursowa, zaplanowana tego samego dnia, którego odbędzie się certyfikacja uczestników Programu Polski Czempion.

Spotkanie odbędzie się 21 czerwca 2018 roku o godzinie 10:00 w Barbarze – infopunkt / kawiarnia / kultura,
ul. Świdnicka 8B, po którym odbędzie się lunch i część networkingowa w restauracji Mama Manousch (ul. Świdnicka 4).

Podczas spotkania omówione zostaną następujące tematy:
• Instrumenty wsparcia ekspansji polskich eksporterów i inwestorów: zagraniczne biura handlowe PAIH: eventy promocyjne / misje biznesowe PAIH; dedykowane programy (m.in. Polskie Mosty Technologiczne, Brand). – PAIH
• Znaczenie instytucji samorządowych w stymulowaniu ekspansji zagranicznej. Rola Public Affairs – PwC
• Omnichannel jako szybka forma dotarcia do współczesnego klienta, czyli dlaczego w epoce transformacji cyfrowej praktycznie każda firma jest „born global”? – PwC
• Platforma Wsparcia Eksportu – Analityczne narzędzie opracowane przez PKO Bank Polski wspierające firmy w prowadzeniu działalności eksportowej. – PKO BP

Spotkanie wzbogacone zostanie także o panel dyskusyjny pt. „Sukces w ekspansji, czyli dobre praktyki polskich firm” z udziałem przedstawicieli przedsiębiorstw, które odniosły już znaczące osiągnięcia na tym polu.

W celu zarejestrowania się na spotkanie prosimy o uzupełnienie formularza rejestracyjnego:

https://www.pwc.pl/pl/forms/event/2018-06-polski-czempion-wroclaw.html

Prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa do dnia 14 czerwca. Pełna agenda spotkania znajduje się tutaj:

https://www.pwc.pl/pl/wydarzenia/2018/2018-06-21-polski-czempion-wroclaw.html

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia