Powiększą urząd wojewódzki. Z myślą o Ukraińcach

Już za rok urząd wojewódzki będzie większy. Powstanie pomieszczenie z 22 dodatkowymi stanowiskami, w których np. złożymy wniosek o paszport. Urząd wojewódzki właśnie ogłosił przetarg na zabudowę środkowego dziedzińca.

W nowym 600-metrowym pomieszczeniu przewidziano 22 stanowiska, w tym 15 dla obywateli państw spoza Unii oraz 7 dla obywateli Unii Europejskiej. Dla wrocławian najważniejsza jest ta ostatnia informacja, gdyż w dodatkowych siedmiu stanowiskach będziemy mogli złożyć np. wniosek o paszport. W nowym pomieszczeniu powstanie także poczekalnia z miejscami siedzącymi dla 30 osób. Będą także punkty informacyjne, w których klientów będzie obsługiwało 20 pracowników.

Z miesiąca na miesiąc w urzędzie wojewódzkim przybywa klientów, również tych spoza Polski.
– Od pewnego czasu borykamy się z dużymi problemami związanymi z jakością obsługi klientów. Teraz czeka nas rewolucja inwestycyjna. Jej celem będzie właśnie poprawa jakości obsługi, zarówno cudzoziemców, ale także naszych obywateli – wyjaśnia Paweł Hreniak. Codziennie w urzędzie jest przyjmowanych prawie 650 wniosków. W 13 okienkach. Po przebudowie klienci będą mogli złożyć wnioski we wszystkich 35 (22 nowych i 13 dotychczasowych). Z nowych stanowisk skorzystamy w grudniu tego roku. Zabudowa dziedzińca pochłonie 8,5 mln zł, z czego 5,6 mln pochodzić będzie ze środków unijnych.

Źródło: https://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/powieksza-urzad-wojewodzki-z-mysla-o-ukraincach,12879934/

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia