Rekordowy Bieg Firmowy

10 tys. biegaczy z 500 firm wzięło udział w Biegu Firmowym. we Wrocławiu Zwycięzcami zmagań, poza zawodnikami, są podopieczni Fundacji Everest, którzy otrzymają dzięki wydarzeniu potrzebne wsparcie.

Bieg Firmowy to połączenie wielkiej imprezy sportowej i charytatywnej. Pracownicy przedsiębiorstw biegali tam w pięcioosobowych sztafetach, a każdy z zawodników miał do przebycia dystans 5 kilometrów. Dochód z pakietów startowych oraz ze zbiórki przeprowadzonej w dniu zmagań zostanie przekazany na rzecz dzieci chorych i niepełnosprawnych. W tej edycji w naszym mieście są to: Lena Łabuńska, Michał Cymerman, Wiktoria Gagucka, Adam Szczurek i Kacper Wsolak.

– Kolejna rekordowa liczba pracowników na starcie Biegu Firmowego we Wrocławiu pokazuje, że coraz więcej firm jest otwartych na pomoc najbardziej potrzebującym. Dzięki takim inicjatywom możemy pomagać ale również świetnie się integrować firmowo, branżowo oraz spędzać czas całymi rodzinami. Mamy nadzieję, że za rok wystartuje jeszcze więcej biegaczy i wesprze podopiecznych Fundacji Everest – mówi Ewa Mróz, prezes Fundacji Everest

Pracownicy wrocławskich firm spotkali się na kompleksie Stadionu Olimpijskiego przede wszystkim w celu pomocy najmłodszym. Oprócz wyzwania biegowego na uczestników czekało m.in. atrakcyjne miasteczko biegowe, strefy integracyjne, strefy EXPO oraz Bieg Krasnala, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych biegaczy. Wzięło w nim udział 800 dzieci, które pobiegły w trzech grupach wiekowych oraz na trzech dystansach.

Sponsorzy:

KRUK S.A. – Sponsor Główny we Wrocławiu

3M – Strategiczny Sponsor w Polsce

AmRest, Collins Aerospace, Credit Suisse Poland, WABCO – Sponsorzy Strategiczni we

Wrocławiu

Kaufland, LG Electronics, Pyszne.pl, QIAGEN – Sponsorzy Wspierający we Wrocławiu

Deviniti – Partner Technologiczny

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia