Startup Wrocław: Ewolucje. Przyjedzie „polski Wilk z Wall Street”

Marek Zmysłowski i Lawrence Barclay przyjadą na konferencję Startup Wrocław: Ewolucje, która 30 maja odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty. Pierwszy to seryjny przedsiębiorca, a drugi jest szefem funduszu VC stworzonego przez Sebastiana Kulczyka.

Konferencja Startup Wrocław: Ewolucje odbędzie się po raz czwarty. Tym razem jej głównym tematem będą pieniądze. Wydarzenie rozpocznie się 30 maja o godz. 17.30 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety są dostępne w cenie 20 zł.

KUP BILET NA KONFERENCJĘ STARTUP WROCŁAW: EWOLUCJE

Polski Wilk z Wall Street

– Chcemy spojrzeć na kwestię pieniędzy z różnych perspektyw. Będziemy więc rozmawiać zarówno o pozyskiwaniu kapitału od inwestorów, jak również o budowaniu firmy z własnych środków czy za pomocą crowdfundingu – mówi Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która jest organizatorem wydarzenia. – Z pewnością podczas konferencji zderzymy ze sobą punkty widzenia doświadczonych przedstawicieli funduszy VC oraz założycieli startupów. Pokażemy także, że sukces biznesowy można osiągnąć różnymi sposobami – dodaje Kaucz.

Na zaproszenie ARAW do Wrocławia przyjadą Marek Zmysłowski i Lawrence Barclay. Zmysłowski to seryjny przedsiębiorca, który założył niegdyś w naszym mieście Mementis – startup z branży pogrzebowej. Potem pracował dla Rocket Internet – jednego z najbardziej znanych funduszy w branży internetowej, dla którego współtworzył w Nigerii Jovago.com – serwis, określany przez niego mianem afrykańskiego Booking.com.

Zmysłowski ostatnio napisał książkę pod tytułem „Goniąc czarne jednorożce. Jak polski Wilk z Wall Street został afrykańskim terrorystą”. Szczerze opisuje w niej realia prowadzenia biznesu w Nigerii, ale także pracy dla międzynarodowego funduszu inwestycyjnego oraz tworzenia startupu w Polsce.

Inwestor od Kulczyka

Natomiast Lawrence Barclay to menedżer zarządzający Manta Ray Ventures, funduszu założonego przez Sebastiana Kulczyka – jednego z najbogatszych Polaków. Wcześniej pracował dla DN Capital, gdzie inwestował w firmy technologiczne z Europy i USA.

Obecnie Barclay intensywnie przygląda się startupom w naszym kraju i całej Europie Środkowo-Wschodniej, aktywnie uczestnicząc w programie InCredibles, zainicjowanym przez Sebastiana Kulczyka. W 2018 roku jego finalistami zostały dwa wrocławskie startupy – Infermedica i Genomtec.

STARTUP WROCŁAW: EWOLUCJE: POZNAJ PRELEGENTÓW

Oprócz Zmysłowskiego i Barclaya prelegentami Startup Wrocław: Ewolucje będą Maciej Kotlicki z kancelarii CDZ Legal Advisors, Radosław Paklikowski z Droplr, Gabriela Ziółkowska-Coyne oraz Szymon Dzwończyk z Turtle Rover/Kell Ideas.

Partnerem merytorycznym Startup Wrocław: Ewolucje jest kancelaria CDZ Legal Advisors.

Wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim.

 

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia