Startup Wrocław: meetup #8 Internet of Things

Rynek Internetu Rzeczy (IoT) rośnie nawet 30 procent rocznie i dlatego eksperci jego siłę porównują do tsunami. O czekającej nas rewolucji porozmawiamy 15 listopada podczas Startup Wrocław: meetup #8 w Business Link Green2Day (ul. Szczytnicka 11).

Zapisy na meetup już się rozpoczęły. Można ich dokonywać przez specjalną stronę internetową. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, będzie ono prowadzone w języku angielskim.

ZAPISZ SIĘ NA STARTUP WROCŁAW: MEETUP #8

– Internet Rzeczy rozwija się niezwykle dynamicznie. Specjaliści szacują, że w 2021 roku spośród 28 mld urządzeń podłączonych do Internetu, ponad połowę będą stanowiły właśnie urządzenia IoT. Warto więc podyskutować o tym, jak tę technologię rozwijają wrocławskie startupy i dojrzałe firmy, oraz jak korzysta z niej samo miasto – mówi Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, czyli głównego organizatora wydarzenia.

Jak we Wrocławiu rozwija się IoT

O tym, że we Wrocławiu istnieje sporo młodych firm technologicznych pracujących nad rozwiązaniami z zakresu Internetu Rzeczy, mogliśmy się przekonać analizując zeszłoroczny raport „Polskie Startupy” przygotowany przez fundację Startup Poland.

Według zestawiania takich spółek w naszym mieście mieliśmy najwięcej w Polsce.

Dodatkowo to właśnie we Wrocławiu rozwijana jest sieć LoRaWAN, czyli rozległa wąskopasmowa sieć dalekiego zasięgu, która może zapewnić szybkość transmisji danych w dwóch kierunkach na poziomie od 0,3 kbps do 50 kbps.

POZNAJ PRELEGENTÓW STARTUP WROCŁAW: MEETUP #8

Projekt realizowany jest we współpracy z firmą Thaumatec oraz Politechniką Wrocławską. Prezes Thaumatec – Krzysztof Berezowski – będzie jednym z prelegentów wydarzenia.

Oprócz niego wystąpi m.in. Aleksandra Sękowska z ProxiGroup – wrocławskiego startupu, który stworzył platformę ProxiTrack. Umożliwia ona optymalizację procesów logistycznych dzięki wykorzystaniu technologii RFID gromadzącej informacje m.in. o ruchu i drodze, jaką przechodzi każda przesyłka w rozdzielni.

ProxiGroup znalazło się m.in. w finale programu „GammaRebels powered by Poczta Polska”, otrzymało również grant w programie Horyzont 2020 SME Instrument prowadzonym przez Komisję Europejską.

Jak skutecznie zbudować firmę IoT

O swoich doświadczeniach w zakresie Internetu Rzeczy opowie także Patryk Szymczak. To seryjny przedsiębiorca, który stworzył m.in. rozpoznawalny wrocławski startup Cloud Your Car. Szymczak wdrożył na rynek kilkanaście produktów IoT, a sprzedawał je do 50 krajów świata. Dziś jest zaangażowany w kilka projektów, a podczas meetupu opowie o „skutecznym budowaniu firm IoT”.

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest firma Capgemini. Wrocławskie Capgemini Software Solutions Center działa w mieście od 2004 roku. Świadczy usługi w zakresie technologii informatycznych, specjaliści IT tworzą tam indywidualne oprogramowanie dla prestiżowych klientów. Wrocławscy programiści mają m.in. okazję zarządzać inteligentnymi budynkami dla jednej z największych firm z branży technologicznej, stworzyli także projekt, który pozwala na dokonywanie natychmiastowych przelewów pieniężnych. W swoim zespole Capgemini ma wielu pasjonatów właśnie IoT.

Partnerem strategicznym meetupu jest Business Link Green2Day, czyli nowa przestrzeń dla startupów przy ul. Szczytnickiej.

WSZYSTKO O STARTUP WROCŁAW: MEETUP #8

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia