THERAPEP – startup, który zrewolucjonizuje walkę z wirusami i nowotworami?

Podczas konferencji „Startup: Wrocław 2016” Wrocławskie Centrum Badań EIT+ przygotowało Startup Pitch, podczas którego zaprezentowało się 5 start`upów. Spośród pięciu zespołów, największą liczbę głosów zdobył start`up zgłoszony przez Filipa Porzucka TheraPep.

Na portalu Wroclaw.pl w dniu 15 lipca br. ukazał się wywiad ze zwycięzcą naszego pitchingu. Jak podaje serwis „ (…) podejście opracowywane przez doktora Czarneckiego i Filip Porzucka może okazać się alternatywą dla klasycznej terapii interferonowej eliminując jej negatywne skutki uboczne i wysokie koszty stosowania”.

Terapia interferonowa jest znana już dosyć dobrze. Posiada głównie właściwości antywirusowe i wykorzystywana jest przede wszystkim przy leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu C, ale również w chorobach nowotworowych i wielu innych. Niemniej jednak posiada również liczne minusy, chociażby finansowe, ponieważ interferon, czyli białko, jest pozyskiwane na drodze inżynierii genetycznej, co jest bardzo kosztowne. Filip Porzucek z TheraPep tłumaczy w rozmowie z portalem, że zaproponowana przez niego i doktora Czarneckiego metoda jest oparta na biopreparacji, czyli izolacji czynnika stymulującego z materiału biologicznego oraz na prostej syntezie chemicznej, wobec czego jest nieporównywalnie tańsza.

Pełna rozmowa z Filipem Porzuckiem z TheraPep na stronach Wroclaw.pl

Partnerzy strategiczni

Partnerzy merytoryczni

Kontakt

+48 71 78 35 310
+48 71 78 35 311
office@invest-in-wroclaw.pl

Adres

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA
Plac Solny 14
50-062 Wrocław

Copyright © 2016 Invest in Wroclaw
Realizacja i utrzymanie: Stermedia